Komunikat archiwalny

Zapraszamy na Krakowski Tydzień Zawodowców 2018

Wczesną wiosną przyszłego roku, już po raz czwarty, odbędzie się Krakowski Tydzień Zawodowców – wydarzenie, które ma promować i popularyzować wśród młodzieży szkolnictwo zawodowe. Swoją ofertę zaprezentują samorządowe szkoły prowadzące kształcenie w rozmaitych zawodach. Zaplanowano dwie tzw. otwarte soboty. Wszystko to ma pomóc uczniom w wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej.

Zapraszamy na Krakowski Tydzień Zawodowców 2018
Fot. Paweł Krawczyk/krakow.pl

Krakowski Tydzień Zawodowców 2018 odbędzie się od 5 do 9 marca. Przez pięć dni szkoły prowadzące kształcenie zawodowe będą prezentować swoją ofertę edukacyjną uczniom, którzy kończą gimnazjum i zastanawiają się nad wyborem ścieżki dalszego kształcenia. Jak co roku, odbędą się prezentacje, lekcje pokazowe, konkursy i turnieje, a szkoły pochwalą się swoimi największymi sukcesami. Pełny program wydarzenia poznamy pod koniec lutego. Do dyspozycji uczniów będą nauczyciele i doradcy zawodowi.

Elementem towarzyszącym Krakowskiemu Tygodniowi Zawodowców są wspólne dla całego Krakowa tzw. otwarte soboty w samorządowych szkołach prowadzących kształcenie zawodowe. W 2018 r. zaplanowano je na 10 marca i 21 kwietnia.

Krakowski Tydzień Zawodowców będzie w przyszłym roku organizowany po raz czwarty. Dotychczasowe edycje cieszyły się dużym powodzeniem. Dla uczniów i ich rodziców to doskonała okazja, by zorientować się w bogatej ofercie szkół technicznych i zawodowych. A ta wiedza jest niezbędna, by dokonać optymalnego wyboru dalszej ścieżki edukacyjnej.

Pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także