Komunikat archiwalny

Kulturalny wtorek – sprawdź, co się dziś dzieje w mieście!

Za nami szaleństwo sylwestrowej nocy, hucznie powitaliśmy Nowy Rok. Teraz, jak co roku, pewnie wielu z nas spisuje noworoczne postanowienia. Wprawdzie nie wszystkie udaje się spełnić, ale może dotrzymamy chociaż te kulturalne? Najlepiej zacząć już dziś! Na dobry początek roku mamy kilka propozycji.

Kulturalny wtorek – sprawdź, co się dziś dzieje w mieście!
Fot. materiały prasowe / Kino Pod Baranami

Chcesz jako pierwszy otrzymywać informacje o weekendowych wydarzeniach i co tydzień mieć szansę na wygrywanie książek oraz biletów do teatru, filharmonii i na festiwale? Zapisz się do naszego newslettera! Wystarczy kliknąć TUTAJ.

Kino Pod Baranami zaprasza na pokaz przedpremierowy filmu „The Party” w reżyserii Sally Potter. Główna bohaterka organizuje domowe przyjęcie w gronie najbliższych, aby uczcić swój awans, tymczasem mąż zdaje się kompletnie niezainteresowany całą sytuacją, która staje się coraz bardziej napięta. Znakomita farsa z życia wyższych sfer w gwiazdorskiej obsadzie. Na ekranie Kristin Scott Thomas, Patricia Clarkson, Timothy Spall, Cillian Murphy, Cherry Jones i Emily Mortimer. Do kin wejdzie 5 stycznia 2018, ale Pod Baranami możecie go zobaczyć już dzisiaj, o godz. 20.45.

Już w pierwszym roboczym dniu nowego roku wystartowała także niestrudzona Bagatela. O godz. 19.15 na Dużej Scenie przy Karmelickiej pokaże „Najdroższego”. Ten spektakl rozwieje chmury w najbardziej ponury dzień. Arcymistrz francuskiej komedii Francis Veber znów wplącze swojego ulubionego bohatera w kłopoty. François Pignon, niezaradny życiowo pechowiec, który jednocześnie stracił żonę i pracę, nieoczekiwanie staje się właścicielem ogromnej fortuny. W prawdzie tylko na niby, lecz to nie przeszkadza inspektorowi podatkowemu wszcząć kontroli nieistniejących finansów Pignona, a byłej żonie i dawnym przyjaciołom – nagle zainteresować się jego losem… Macie zagwarantowane błyskotliwe dialogi, nieoczekiwane spotkania, zaskakujące zwroty akcji, a przede wszystkim humor w najlepszym francuskim stylu!

A jeśli chcecie powtórzyć emocje sylwestrowej nocy, przyjdźcie do Opery Krakowskiej! O godz. 18.30 tradycyjnie, jak co roku, spędzicie tam muzyczny wieczór w ramach cyklu koncertów sylwestrowych. Tym razem przeniesiecie się do Italii, a muzyka włoska, od XVIII wieku aż po dzisiejsze znane wszystkim melodie i rytmy, wypełni swoim brzmieniem ten wyjątkowy czas. W specjalnie przygotowanym na ten wieczór menu nie zabraknie też włoskich akcentów, m.in. włoskiego wina i innych smakowitych przekąsek. Tytuł koncertów został zapożyczony ze znanego włoskiego przeboju „Vivo per lei” i uzupełniony o słowa „vivo per tutti”. „Żyję dla niej, żyję dla wszystkich” – to hasło koncertów zapowiadające przesłanie na koniec starego i początek nowego roku. Warto spędzić te wieczory w gronie przyjaciół – w gronie solistów Opery Krakowskiej. Najpiękniejsze włoskie arie i duety oraz znane przeboje z Półwyspu Apenińskiego zaśpiewają artyści Opery Krakowskiej: Katarzyna Oleś-Blacha, Monika Korybalska, Adam Szerszeń, Krzysztof Kozarek, Michał Kutnik i Adam Sobierajski. Solistom będą towarzyszyć Chór i Orkiestra Opery Krakowskiej pod dyrekcją Tomasza Tokarczyka. W programie wieczoru znajdą się m.in. utwory Giuseppe Verdiego („Traviata”, „Nieszpory sycylijskie”), Gioacchina Rossiniego („Turek we Włoszech”), Gaetana Donizettiego („Don Pasquale”), Giuseppe Verdiego („Rigoletto”, „Trubadur”), Maria Manzaniego („Vivo per lei”), ale też tematy ze słynnego „Ojca chrzestnego” Nino Roty oraz takie przeboje, jak „Felicita” Al Bano i Rominy Power. Nie zabraknie także rytmów taranteli i lubianych przez publiczność pieśni neapolitańskich, a to zaledwie namiastka tego, co usłyszycie. W przerwie Opera Krakowska zaprasza Was na lampkę wina i poczęstunek.

Pokaż metkę
Autor: MARGERITA KRASNOWOLSKA
Osoba publikująca: MARGERITA KRASNOWOLSKA
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA