Komunikat archiwalny

Krakowianie badali swoje zdrowie

33 620 mieszkańców Krakowa skorzystało z bezpłatnych badań profilaktycznych w roku 2017 w ramach Miejskiego Programu Ochrony Zdrowia „Zdrowy Kraków” na lata 2016–2018. Na programy polityki zdrowotnej w 2017 r. przeznaczono kwotę 1 859 472 zł.

Krakowianie badali swoje zdrowie
Fot. Wiesław Majka

W ramach Miejskiego Programu Ochrony Zdrowia „Zdrowy Kraków” na lata 2016-2018 oraz Miejskiego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego na lata 2016–2018 realizowane były następujące programy polityki zdrowotnej: program prewencji otyłości, cukrzycy typu 2, nadciśnienia i miażdżycy, program profilaktyki astmy i chorób alergicznych młodzieży szkolnej, program wyrównywania dostępności opieki zdrowotnej w miejscu nauczania i wychowania na terenie Krakowa, program profilaktyki następstw dysplazji stawów biodrowych, program profilaktyki próchnicy u dzieci, program szczepień ochronnych przeciw grypie po 65. roku życia, program zdrowotny w zakresie prewencji i wykrywania chorób układu krążenia w populacji mieszkańców województwa małopolskiego, program profilaktyki zakażeń meningokokowych dla dzieci w wieku od 12 do 24 miesięcy, zamieszkałych w Gminie Miejskiej Kraków, program profilaktyki zakażeń pneumokokowych dla dzieci w wieku 0–3 lat, zamieszkałych w Gminie Miejskiej Kraków, uczęszczających do żłobków i przedszkoli, program „Pomoc w powrocie do zdrowego funkcjonowania psychicznego. Program profilaktyki głębokich, nawracających zaburzeń psychicznych”, program profilaktyki i terapii dzieci z autyzmem.

Dodatkowo w ramach zadań Dzielnic Miasta Krakowa realizowane były następujące programy polityki zdrowotnej: program profilaktyki wad postawy, program profilaktyki następstw dysplazji stawów biodrowych, program szczepień ochronnych przeciw grypie po 65. roku życia, program profilaktyki zakażeń meningokokowych dla dzieci w wieku od 12 do 24 miesięcy, zamieszkałych w Gminie Miejskiej Kraków, program profilaktyki zakażeń pneumokokowych dla dzieci w wieku 0–3 lat, zamieszkałych w Gminie Miejskiej Kraków, program profilaktyki i terapii dzieci z autyzmem

Realizacji programów towarzyszyła edukacja mieszkańców oraz organizacja imprez zdrowotnych.

Pokaż metkę
Autor: JOANNA DUBIEL
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także