Komunikat archiwalny

Środa w Krakowie – sprawdź, co dziś słychać w kulturze!

Powoli rozkręca się po przerwie świąteczno-noworocznej życie kulturalne w naszym mieście. Przybywa ciekawych propozycji – warto więc przeglądać nasz codzienny rozkład! Nie inaczej jest i dzisiaj.

Środa w Krakowie – sprawdź, co dziś słychać w kulturze!
Fot. materiały prasowe / Kino Pod Baranami

Chcesz jako pierwszy otrzymywać informacje o weekendowych wydarzeniach i co tydzień mieć szansę na wygrywanie książek oraz biletów do teatru, filharmonii i na festiwale? Zapisz się do naszego newslettera! Wystarczy kliknąć TUTAJ.

Jeśli macie ochotę wejść w nowy rok wesoło i w doskonałym humorze, zapraszamy do Cinema City na przed- i noworoczne pokazy przedpremierowe znakomitych filmów komediowych. Pokazy trwają od 30 grudnia, a dzisiaj możecie obejrzeć komedię romantyczną „I tak cię kocham”. Ta błyskotliwa i nieoczywista komedia romantyczna opowiada o tym, jak mężczyzna z konserwatywnej rodziny (Kumail Nanjiani) przypadkiem spotkał nowoczesną dziewczynę, która miała dosyć związków (Zoe Kazan). Połączyła ich miłość od pierwszego wejrzenia, ale cały świat, z rodziną na czele, sprzysiągł się, by zburzyć ich szczęście… Przedpremiera w sieci kin Cinema City.

Z kolei Kino Pod Baranami zabierze Was w surową, wstrząsającą podróż przez zawiłości ludzkiej psychiki. O godz. 20.45 rozpocznie się pokaz „Gniewu”. Katolicka Irlandia, Malky (Orlando Bloom) to pozornie twardy facet, który pracuje jako robotnik przy rozbiórce starego kościoła, a czas wolny spędza w pubach. Pewnego dnia do jego miasteczka powraca długo niewidziany i poważany przez wszystkich ksiądz (James Smillie). Wraz z nim powracają skrywane traumy z dzieciństwa Malky’ego. Mężczyzna zaczyna odtrącać najbliższych, zachowuje się destrukcyjnie, rani siebie, matkę i swoją dziewczynę Emmę (Janet Montgomery). Jego gniew narasta. Samotnie spróbuje zmierzyć się z przeszłością. „Gniew” ma niesamowity scenariusz. Dialogi są świetne i bardzo wiarygodne. Zwroty akcji i zaskoczenia następują w bardzo odpowiednich momentach i mają moc. Postacie i sytuacje są nakreślone bardzo żywo. Orlando Bloom w tej roli jest doskonały!

Zobacz zwiastun:

 

 

Natomiast teatromanom proponujemy Scenę Pod Ratuszem. O 19.00 Ludowy pokaże „Sąsiadów”. Sztuka jest przeznaczona dla widzów dorosłych, a jej akcja dzieje się w Polsce, na wsi, podczas niespełna dwóch miesięcy niezwykle upalnego lata. Młode małżeństwo sprzedaje swoje mieszkanie i kupuje dom w wiejskiej okolicy. W momencie, gdy postanawiają się wprowadzić do nowo zakupionego i wyremontowanego domu, pojawia się ich najbliższy sąsiad. Od tego momentu ich życie toczy się w nowym, nieprzewidywalnym kierunku sterowane przez dziwną, nieznaną siłę, niczym w antycznej tragedii… Pomimo fatum ciążącego nad głównymi bohaterami, sporo jest w tej sztuce również komicznych akcentów i absurdalnego humoru.

W Filharmonii Krakowskiej o 19.00 wystąpią goście z Ukrainy: Teatr Narodowy Operetki Kijowskiej. Zagrają program „W krainie operetki i musicalu”, w którym znajdą się najpiękniejsze arie ze znanych operetek, musicali, a także popularne szlagiery. 50 osób na scenie: soliści, orkiestra i chór, pary baletowe! W grudniu 2009 roku Teatr Narodowy Operetki Kijowskiej obchodził swoje 75 urodziny i otrzymał status Opery Narodowej. Na scenie Operetki Kijowskiej z powodzeniem wystawiane są klasyczne operetki, musicale współczesne i klasyczne, różne programy koncertowe (pokazy, koncerty, orkiestra symfoniczna, opera i balet) oraz wdrażanych jest wiele eksperymentów twórczych. Nowoczesny okres teatru jest bardzo ciekawy i bogaty, utalentowani aktorzy dają publiczności uczucie prawdziwych uniesień. Wielofunkcyjny teatr muzyczny z jasno określoną strategią rozwoju, przejmuje różnorodność stylów i kierunków, zaprasza artystów z innych teatrów i innych krajów i nieustannie poszukuje nowych kreatywnych pomysłów.

Dla miłośników alternatywy mamy natomiast występ duetu Leśniewski-Nowacki w Bazie na Floriańskiej. Rozpocznie się o godz. 20.00. Duet Leśniewski-Nowacki jest eksperymentalną kolaboracją rozpisaną na gitary, efekty oraz wzmacniacze. Zawartość muzyczna albumu, który usłyszycie, czyli „Obiekty”, lokuje się na styku improwizacji, zgiełku oraz kosmicznego ambientu.

Pokaż metkę
Autor: MARGERITA KRASNOWOLSKA
Osoba publikująca: MARGERITA KRASNOWOLSKA
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA