Komunikat archiwalny

Kuźnia talentów teatralnych – rusza prestiżowy konkurs

Centrum Młodzieży im. H. Jordana otworzyło zapisy na XXIX Młodzieżowe Prezentacje Teatralne, czyli konkurs dokonań amatorskich zespołów teatralnych działających w krakowskich liceach i domach kultury. Zgłoszenia będą przyjmowane do 19 marca. Finał połączony z prezentacją najlepszych spektakli oraz wręczenie nagród zaplanowano na kwiecień.

Kuźnia talentów teatralnych – rusza prestiżowy konkurs
Fot. iteatr.tvp.pl

Organizator czeka na zgłoszenia uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz zespołów istniejących przy domach kultury. Formuła przeglądu jest otwarta – nie ma tematu przewodniego ani ograniczeń dotyczących formy wypowiedzi. W konkursie mogą wziąć udział krótkie adaptacje dramatu, montaże poetyckie, spektakle autorskie, realizacje nawiązujące do kabaretu czy teatru piosenki. Jury ocenia autentyczność i samodzielność w doborze tematyki i formy wypowiedzi oraz oryginalność przekazu scenicznego.

Zeszłoroczna edycja przyciągnęła na scenę wielu młodych artystów, którzy sięgnęli do klasyki literatury (A. Czechowa, J. Tuwima, K. I. Gałczyńskiego, W. Gombrowicza) i na nowo próbowali odczytać i zinterpretować te teksty. Inni odwoływali się z kolei do prozy i poezji współczesnej (S. Mrożka, J. Kaczmarskiego, A. Osieckiej). Przegląd ma szerzyć kulturę teatru oraz rozwijać umiejętności i talenty młodych aktorów.

Karty zgłoszeń należy przesyłać do 19 marca na adres: amuller@cmjordan.krakow.pl, fax: 12 430 00 15 wew. 226.

Organizator zaprasza też młodych twórców i opiekunów grup teatralnych do wzięcia udziału w warsztatach poświęconych zadaniom aktorskim i reżyserskim, które odbędą się podczas trwania eliminacji (26 i 27 marca).

Więcej informacji na stronie Centrum Młodzieży.

Tagi: konkurs, teatr

Pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także