Komunikat archiwalny

Załóż własny ogród społeczny

Mieszkasz w bloku, a marzy Ci się własny ogródek? Brakuje Ci miejsca do spokojnego wypoczynku blisko natury? Masz pomysł, jak zazielenić przestrzeń w Twojej okolicy? Jeśli tak, weź sprawy w swoje ręce i wraz z sąsiadami załóż ogród społeczny. Praktyczne informacje, jak to zrobić, można znaleźć na stronie Zarządu Zieleni Miejskiej.

Załóż własny ogród społeczny
Fot. zzm.krakow.pl

Ogrody społeczne, czyli miejskie ogrody uprawiane przez mieszkańców, stają się coraz bardziej popularne na całym świecie. – Taką możliwość chcieliśmy stworzyć również krakowianom jako mieszkańcom dużej aglomeracji miejskiej, w której mieszka się głównie w blokach i jedyna najbliższa przestrzeń zielona to ta wspólna pod naszym oknem – czytamy na stronie ZZM.

Zagospodarowana w ten sposób przestrzeń nie tylko poprawia estetykę osiedla, ale daje też możliwość obcowania z przyrodą osobom, które w swojej najbliższej okolicy nie mają takiego terenu.

W ogrodach społecznych mieszkańcy mogą uprawiać warzywa, ale mogą też one być wyłącznie ozdobą okolicy. Bardzo ważna jest także ich funkcja społeczna, ponieważ budują one relacje miedzy sąsiadami, którzy opiekują się zieleńcem. To jednak nie koniec zalet takiego rozwiązania – na terenie zieleńca można także organizować wydarzenia kulturalne oraz spotkania dla mieszkańców.

Więcej informacji na: Jak założyć Ogród Społeczny?

Dodatkowe pytania można też kierować do Zarządu Zieleni Miejskiej telefonicznie lub mailowo:

tel.: 12 20 10 240

mail: sekratariat@zzm.krakow.pl (w tytule maila Ogród społeczny)

Pokaż metkę
Autor: KATARZYNA MISIEWICZ
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także