Komunikat archiwalny

W ten weekend Kraków znowu będzie żeglarską stolicą Polski

Morska pogoda w Krakowie? Prognozowana jest na ten weekend, od czwartku 22 lutego, do niedzieli 25 lutego. Wprawdzie przewidywanie pogody przypomina trochę wróżenie z fusów, ale kolejna, 37. edycja Festiwalu Shanties jest już pewna! Motto przewodnie festiwalu pozwoli doświadczyć morskiej pogody w każdej jej odmianie: szkwały i sztormy, a w nagrodę lazur tropików. Festiwalowy żaglowiec zacumuje na 4 scenach: ponownie zagości w kameralnej sali studia S5 Radia Kraków w trakcie dwóch balladowych koncertów, odwiedzi otwarty po remoncie klub Studio, a na koniec zacumuje w spokojnej przystani kina Kijów.Centrum.

W ten weekend Kraków znowu będzie żeglarską stolicą Polski
Fot. materiały prasowe

W każdym z tych miejsc będzie okazja poznać różnorodność muzyki związanej z morzem – od tradycyjnych pieśni pracy z żaglowców, poprzez energiczny folk morski, aż po żeglarskie ballady. Czekać będą niepowtarzalne i zaskakujące koncerty tematyczne, w tym roku ponownie w reżyserii Marka Szurawskiego druga część opowieści rumowych o intrygującym tytule, „Na świetlistych, mglistych wyspach Hawaj…”. W piątkową noc z klubu Studio wybrzmi huk pirackich dział! Koncert folkowy z okazji jubileuszu 30-lecia zespołu Mietek Folk (klasyki gatunku), przy nieocenionej pomocy twórczej brytyjskiego zespołu o wymownej nazwie „Pyrates!”, zagwarantuje wiele niespodzianek i barwne widowisko żeglarskie! Fani z niecierpliwością czekają pewnie na koncert szanty klasycznej „pod batutą” Jacka Jakubowskiego – dyrygenta jedynego w Polsce męskiego chóru szantowego „Zawisza Czarny”, natomiast koncert finałowy oddany zostanie w ręce zespołu Perły i Łotry. Jak zawsze, będą też koncerty dla najmłodszych i ich rodziców – widowiska żeglarskie w piątkowe i sobotnie przedpołudnie, a to nie koniec niespodzianek programowych.

Podobnie jak w latach ubiegłych, festiwalowi towarzyszyć będą imprezy towarzyszące. Są uzupełnieniem festiwalu, ale i alternatywą dla tych, których zainteresowanie żeglarstwem nie kończy się na śpiewaniu szant i piosenek żeglarskich. Tegorocznym koncertom towarzyszyć będą w styczniu i lutym koncerty promocyjne w tawernie Stary Port i, jak zawsze, Przegląd Konkursowy Shanties 2018. Zorganizowane zostaną także gry miejskie dla rodzin z dziećmi, wystawy marynistyczne, kiermasz żeglarski z udziałem firm z ofertą czarterów jachtów, rejsów, szkoleń żeglarskich podnoszących kwalifikacje, organizacji imprez firmowych pod żaglami, upominków, pamiątek żeglarskich itp.

Jak wielka siła tkwi w szancie, będzie można udowodnić w trakcie wspólnego plenerowego śpiewania w sobotnie popołudnie na Rynku Głównym. Na 4 scenach podczas 15 koncertów wystąpi blisko 200 wykonawców z Polski, Norwegii, Wielkiej Brytanii. Koncertom towarzyszyć będą wystawy, kiermasz żeglarski, happening i wiele innych.

 

Organizator

Krakowska Fundacja Żeglarstwa Sportu i Turystyki HALS

ul. Straszewskiego 27, 31-113 Kraków

tel. +48 12 430 09 86, e-mail: hals@hals.krakow.pl

 

Festiwal Shanties: www.shanties.pl

Internetowa sprzedaż biletów: www.rezerwacje.hals.krakow.pl

 

 

Shanties 2018 - plakat

Pokaż metkę
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także