Komunikat archiwalny

Ekologiczna niedziela w Ogrodzie Zimowym

W niedzielę, 14 stycznia w Ogrodzie Zimowym ArcelorMittal przed Nowohuckim Centrum Kultury ekodoradcy Urzędu Miasta Krakowa odpowiedzą na wszelkie pytania związane z programem wymiany pieców. Konsultacje będą się odbywały od 10:00 do 14:00.

Ekologiczna niedziela w Ogrodzie Zimowym
Fot. materiały prasowe

Przez cały weekend na odwiedzających czekać będzie także wystawa roślin oczyszczających powietrze, warsztaty z tworzenia ogrodów w szkle, upcyklingu i zdrowego żywienia, jak również możliwość dyskusji o różnych sposobach walki z zanieczyszczeniami powietrza. Za wszystkie „dobre postanowienia” wydawane będą rośliny oczyszczające powietrze.

Program i tematyka imprezy mają skłonić mieszkańców Krakowa do włączenia się w działania na rzecz czystszego powietrza w mieście. Każdy, kto zdecyduje się podjąć noworoczne postanowienie wpływające pozytywnie na środowisko naturalne, otrzyma roślinkę oczyszczającą powietrze, która ma przypominać o tym zobowiązaniu. Może to być postanowienie o segregowaniu śmieci, częstszym wybieraniu komunikacji miejskiej zamiast samochodu, korzystaniu z roweru, czy rezygnacji z jednorazowych toreb foliowych podczas robienia zakupów.

Więcej informacji o akcji na Facebooku organizatora.

Ogród Zimowy ArcelorMittal

Pokaż metkę
Autor: KAMIL POPIELA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA