Komunikat archiwalny

Dębniki: soboty na sportowo

W Dębnikach już po raz trzeci realizowany będzie projekt „Sportowe soboty”, czyli regularne i ogólnodostępne zajęcia sportowe w Szkole Podstawowej nr 133. Projekt zyskał poparcie mieszkańców dzielnicy VIII w zeszłorocznym głosowaniu na Budżet Obywatelski Krakowa. Inicjatywa od kilku lat cieszy się sporą popularnością – sobotnie zajęcia zorganizowano po raz pierwszy w 2015 r., a rok później pomysł powtórzono.

Dębniki: soboty na sportowo
Fot. Magiczny Kraków

Pomysłodawcą i organizatorem przedsięwzięcia jest Szkoła Podstawowa nr 133, która w soboty udostępnia całą swoją sportową infrastrukturę – pełnowymiarową i dobrze wyposażoną w sprzęt sportowy salę gimnastyczną, bieżnię o sztucznej nawierzchni, skocznię w dal i boisko trawiaste. W zależności od pory roku i pogody zajęcia odbywają wewnątrz lub na wolnym powietrzu. Harmonogram obejmuje 28 sobót (cały rok, z wyjątkiem wakacyjnej przerwy), a wymiar zajęć to każdorazowo 3 x 1,5 godziny zegarowej. Zajęcia rozpoczynają się zawsze o godz. 9.00. Prowadzi je doświadczony szkolny wuefista Jerzy Koziara, który potrafi zarazić innych swoim zaangażowaniem i pasją do sportu. Pod jego okiem uczestnicy doskonalą swoje umiejętności w różnych dyscyplinach, m.in. w siatkówce, tenisie stołowym, koszykówce, biegach, skoku w dal, a także brać udział w zabawach sportowych, jak wyścigi szeregów i tory przeszkód. Formę aktywności wybierają sami uczestnicy, poziom zajęć jest każdorazowo dostosowywany do grupy. Przewidziane są grupy mieszane – dzieci, młodzież i dorośli. Jednym z celów jest też integracja rodzin i środowiska lokalnego, a przede wszystkim dobra zabawa i miłe spędzenie wolnego czasu.

Projekt cieszył się dotąd dużą popularnością. – Na sobotnie zajęcia sportowe przychodzą do nas uczniowie szkoły, starsze rodzeństwo, rodzice, a także absolwenci naszej szkoły, którzy uczą się już w gimnazjach, liceach lub na studiach – mówiła dyrektorka „133” Agata Luber. Na zakończenie cyklu zaplanowano turniej rodzinny z nagrodami.

Sportowe soboty w 2018 r. (terminarz):

  • styczeń: 13, 20, 27
  • luty: 3, 10, 17, 24
  • marzec: 3, 10, 17, 24
  • kwiecień: 7, 14, 21, 28
  • wrzesień: 8, 15, 22, 29
  • październik: 6, 13, 20, 27
  • listopad: 10, 17, 24
  • grudzień: 1, 8, 15

Pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także