Komunikat archiwalny

Kamil Sosin w Galerii New Era Art

Galeria New Era Art zaprasza 19 stycznia, o godz. 19 na wernisaż wystawy Kamila Sosina pt. „Komponenty”. Ekspozycję będzie można oglądać do 3 lutego.

Kamil Sosin w Galerii New Era Art
Fot. materiały prasowe

- Gra materiałów, którą posłużyłem się w swoich rzeźbach jest zestawieniem natury ze sztucznością. Bambus jako naturalne tworzywo jest ekologicznym materiałem wykorzystywanym we wszystkich dziedzinach życia, począwszy od szczoteczek do zębów po rusztowania budowlane. Pleksi jest tworzywem wyprodukowanym przez człowieka, całkowicie wykonanym ze sztucznych komponentów. Rzeźby tworzą kontrast oraz dialog tak różniących się materiałów. Dwóch odrębnych światów. Sztuczność jest autonomiczna i zimna, zestawiona z drewnianymi elementami tworzy składnik form po części opowiadających również o człowieku i jego otoczeniu – mówi Kamil Sosin.

Komponent to integralny element jakiejś większej całości. O jakiej całości myślał Kamil? Współczesny świat oferuje nam ogromną różnorodność, która często staje się przytłaczająca. Wszystkiego jest pełno. Podstawowa umiejętność to umiejętność selekcjonowania, wybierania pod swoim kątem. Nie da się wszystkiego ogarnąć, chociaż ciągle staramy się to robić. Jednak ilość możliwości jest olbrzymia, a czas i nasze siły ograniczone.

Co z tego wszystkiego wybiera autor? Kamil Sosin zdaje się zdecydowanie odcinać od otaczającego go nadmiaru. Tworzy minimalistyczne, wyciszone obiekty. Jak sam deklaruje, rezygnuje z treści, ogranicza się do materii i formy. Tak jakby szukał spokoju w sobie. Jakby chciał podarować nam chwile wytchnienia i wyciszenia - trudne do osiągnięcia we współczesnym świecie – zauważa Iwona Demko.

Więcej informacji na Facebooku oraz na stronie internetowej.

wystawa, sosin, rzeźba, galeria ne era art

 

 

 

Adres:
Rynek Główny 27, Kraków

Pokaż metkę
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także