Komunikat archiwalny

Weekendowy kulturalny rozkład jazdy

Ten weekend będzie stał pod znakiem kolejnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Już po raz 26. na ulice wyjdą dziś nie tylko wolontariusze z puszkami, ale i muzycy, którzy zagrają charytatywne koncerty. Poza tym polecamy Wam wizytę w Teatrze KTO oraz Łaźni Nowej, a dla kinomanów mamy kilka ciekawych propozycji na spędzenie czasu w wygodnym fotelu i przy dobrym filmie. Więcej szczegółów znajdziecie w kulturalnym rozkładzie jazdy!

Weekendowy kulturalny rozkład jazdy
Fot. materiały prasowe / kino Agrafka

Dziś czeka nas 26. Finał WOŚP! Tradycyjnie z tej okazji na Rynku Głównym odbędzie się wielki koncert plenerowy. Już od 16.00 rozgrzewać nas będą ze sceny takie rockowe grupy, jak Pull The Wire, Krzywa Alternatywa, Killsorrow. Jednak gwiazdami muzycznymi tego dnia będą Enej (godz. 20.05) i Elektryczne Gitary (godz. 19.15), kapele, które grały już wcześniej na finale WOŚP w Warszawie. Doskonale zatem znają klimat tej imprezy. Punktualnie o 20.00 wystrzelimy Światełko do Nieba. Tam po prostu tego dnia trzeba być!

W ramach finału WOŚP na specjalny pokaz filmowy zaprasza w dziś kino Agrafka. Dokładnie o godz. 14.00 zobaczymy wspaniały film „Maudie”, czyli opowieść opartą na życiu malarki Maud Lewis, uważanej za jedną z najważniejszych kanadyjskich artystek. To niesamowita historia o romansie pomiędzy samotnikiem (w tej roli Ethan Hawke) a kruchą, ale pełną energii kobietą (świetna Sally Hawkins), która pragnie niezależności, by móc z wielką pasją malować swoje wyjątkowe obrazy. Wstęp na pokaz jest za dowolną opłatą, a cała zebrana kwota zostanie przekazana dla WOŚP. Warto pomagać choćby przez obejrzenie dobrego filmu!

Już od piątku Kino pod Baranami zaprasza na Nowe Horyzonty Tournee. Będzie to trwający tydzień (do 18 stycznia) przegląd najciekawszych filmów 17. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty we Wrocławiu. W programie znalazło się siedem produkcji, które gościły na festiwalu. Będą to zarówno nagradzane błyskotliwe debiuty, jak i nowatorskie dzieła znanych twórców filmowych. Dziś, o godz. 15.00 obejrzymy „Kobietę, która odeszła”, niemal 4-godzinne dzieło Filipińczyka Lava Diaza. Dla wytrwałych!

Krakowskie kina rozpieszczają nas ostatnio liczbą pokazów przedpremierowych. Nie inaczej będzie dziś w Arsie, gdzie zobaczymy „Cudownego chłopaka” z Julią Roberts, Owenem Wilsonem i znanym z filmu „Pokój” Jacobem Tremblayem w rolach głównych. To porywająca opowieść o tym, że niełatwo być innym. Dla 10-letniego Auggiego nie ma niczego bardziej niezwykłego, niż „zwykły dzień w szkole”. Urodzony z licznymi deformacjami twarzy, dotąd uczył się w domu pod okiem mamy. Teraz jednak zaczyna 5 klasę w normalnej szkole i ma nadzieję, że koledzy potraktują go jak zwyczajnego chłopca. Jego wygląd sprawia jednak, że staje się szkolną sensacją, a dla wielu wręcz „dziwadłem”. Wszystko zacznie się zmieniać, gdy w szkole pojawi się nowa uczennica, która dostrzeże w nim coś więcej, niż wygląd. Koniecznie weźcie chusteczki, będzie wzruszająco! Seans rozpocznie się o godz. 17.00, a film do kin trafi oficjalnie 19 stycznia.

Nie zawodzi komediowa Bagatela! Do niedzieli na Scenie na Sarego 7 możemy oglądać spektakl „Za rok o tej samej porze”. Rozpoczęty przypadkiem romans Doris i George’a nieoczekiwanie staje się związkiem na całe życie. Jak to się jednak udało, skoro gospodyni domowa i księgowy mieszkają z rodzinami na dwóch końcach kraju? Magdalena Walach i Wojciech Leonowicz zdradzają nam, jak kochać się przez wiele lat, widując tylko raz do roku. Ten nietypowy romans zobaczycie dziś, o godz. 17.00.

Ciekawe propozycje na ten weekend ma też Teatr KTO, który pokaże spektakl „Leon i Matylda”. To osobliwa, pełna humoru a zarazem emocjonalnego napięcia opowieść o pewnym małżeńskim związku. Historia zaczyna się w naszych czasach, a kończy w bliżej nieokreślonej przyszłości. Spektakl rozpocznie się o godz. 19.00.

Rewelacyjna Lidia Bogaczówna w roli Simony Kossak to nasza teatralna rekomendacja na ten weekend. Spektakl „Simona, gdzie jesteś?” będziemy mogli oglądać do dziś, o godz. 19.00 w Łaźni Nowej. Tytułowa bohaterka to córka Jerzego Kossaka, trzeciego w kolejności narodzin, przedstawiciela krakowskiego rodu malarzy batalistów. Miała być „czwartym Kossakiem” i kontynuować rodzinne tradycje. Jednak sam fakt, iż urodziła się dziewczynką, sprawił, że nie spełniła pokładanych w niej nadziei i oczekiwań. Simona przez całe życie starała się iść swoją własną drogą. Poświęciła trzydzieści pięć lat swojego życia Puszczy Białowieskiej, w sercu której zamieszkała, a potem broniła go przed dewastacją. Niezwykła biografia silnej kobiety – tego nigdy za wiele!

Na cykl zimowych spacerów zaprasza Muzeum Żydowskie Galicja. Dzięki muzealnym przewodnikom dziś, o godz. 10.00 będziemy mogli cofnąć się o dokładnie 110 lat wstecz w historii Krakowa. Poznamy historię ówczesnej krakowskiej zimy, historie i opowieści, których nie wyczytamy na pierwszych stronach encyklopedii. Warto wziąć udział w tym bezpłatnym spacerze, następny planowany jest za miesiąc. Szczegóły na Facebooku.

 

Pokaż metkę
Autor: NATALIA WÓJS
Osoba publikująca: ANNA DUDA
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA