Komunikat archiwalny

Młodzi historycy z matematykami – wspólnie dla Niepodległej

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 158, we współpracy z Fundacją mBanku, przygotowała dla uczniów klas siódmych wyjątkowy konkurs z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości – Turniej Matematyczno-Historyczny „Liczby niepodległej”. Uczniowie zmierzą się z zadaniami z matematyki, które będą w ciekawy sposób powiązane z treściami historycznymi.

Młodzi historycy z matematykami – wspólnie dla Niepodległej
Fot. pixabay.com

Turniej zostanie przeprowadzony w dwóch etapach. 21 marca odbędą się eliminacje – uczniowie będą indywidualnie rozwiązywali zadania z matematyki i historii, pracując na wynik szkoły, którą reprezentują. Po eliminacjach zostaną wyłonione zespoły, które przejdą do finału. Zostanie on rozegrany 9 maja, a uczniowie każdego zwycięskiego zespołu zmierzą się z różnymi formami zadań matematyczno-historycznych.

Obydwa etapy odbędą się w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 158 im. prof. Juliana Aleksandrowicza przy ul. Strąkowej 3A w Krakowie.

Organizatorzy proszą, aby wszystkie szkoły chętne do udziału w turnieju wyłoniły spośród uczniów klas siódmych czteroosobowe zespoły, w skład których będzie wchodzić dwóch uczniów specjalizujących się w matematyce i dwóch uczniów – pasjonatów w historii. Uczestników turnieju można było zgłaszać do 9 lutego.

Wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się 9 czerwca podczas IV Pikniku dla Zdrowia, organizowanego przez Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi nr 158.

Więcej informacji

Pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe