Komunikat archiwalny

Plany na innowacje

Smart City, współpraca z uczelniami, fundusze unijne na rozwój startupów – tym od lat zajmuje się Komisja Innowacji i Wykorzystania Funduszy Unijnych. Czym będzie zajmować się w 2018 roku? O tym rozmawiali radni podczas posiedzenia.

Plany na innowacje
Fot. Szymon Wachal / krakow.pl

Nowy rok przyniesie nowe tematy, jakimi zajmie się Komisja Innowacji i Wykorzystania Funduszy Unijnych. Przede wszystkim jednym z pierwszych tematów jakie Komisja postanowiła omawiać będzie informacja na temat planowanej infrastruktury komunikacyjnej wokół parków technologicznych i stref aktywności gospodarczej. Radni chcą także wzmocnić współpracę Miasta z organizacjami pozarządowymi i szkołami na rzecz kreatywnego miasta i edukacji obywatelskiej w zakresie innowacji. Jednak nie tylko tematem innowacji będzie zajmować się w tym roku Komisja. Będą również dyskutować o Wiśle! „Wisła jako najlepsza polska autostrada” – to jeden z tematów o jakich będą dyskutować radni. Rzeka, która może służyć jako źródło transportu, to zarówno kwestia rozwoju ekonomicznego, jak i ekologii, dlatego radni planują zaprosić na to posiedzenie wielu specjalistów z tych dziedzin. To nie jedyna kwestia ochrony środowiska, którą będą omawiać radni. Zajmą się również tematem promieniowania elektromagnetycznego i jego wpływu na zrównoważony rozwój. Zastanowią się nad wykorzystaniem funduszy unijnych do szybszego zmniejszenia smogu w Krakowie. Planowane jest także wyjazdowe posiedzenie Komisji. Zaproponowali je pracownicy Wydziału Rozwoju, którzy chcą zaprosić radnych do Inkubatora dla startupów, realizowanego w ramach projektu Interreg. Inkubator mieści się w Centrum B7 w Nowej Hucie.

Radny Łukasz Wantuch zaproponował także zmianę terminu posiedzeń. Radni jednogłośnie przyjęli jego wniosek, by komisja zamiast w czwartki o godzinie 18, miała swe posiedzenia w środy o godzinie 9.

Pokaż metkę
Autor: Katarzyna Maleta-Madejska
Osoba publikująca: KATARZYNA MALETA-MADEJSKA
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta i Dzielnic Krakowa
Zobacz także