Komunikat archiwalny

Zima w Bunkrze Sztuki

Wszystkich, którzy w ciągu tygodnia odmrożą sobie nosy i wybiegają się na śniegu, Bunkier Sztuki zaprasza na spotkania ze sztuką współczesną. Warsztaty i zajęcia inspirowane wystawą „Naczynia połączone” – to tylko część atrakcji przygotowanych przez organizatorów.

Zima w Bunkrze Sztuki
Fot. STUDIO FILMLOVE / bunkier.art.pl

W sobotę, 17 lutego, o godz. 12.30 Bunkier Sztuki zapraszana warsztaty artystyczne prowadzone przez graficzkę Monikę Orzeł, na których każdy z uczestników będzie mógł stworzyć własną „żywą grafikę”. Na zajęciach uczestnicy zapoznają się z różnymi technikami graficznymi, efektowną techniką barwienia papieru graficznego zwaną „marmurkiem” oraz poznamy „organic art” – sztukę, która żyje. Efektem końcowym warsztatów będą żywe, ciągle przeobrażające się grafiki, tworzące nieskończoną opowieść. Każdy z uczestników zabierze stworzoną przez siebie pracę do domu i będzie mógł później przyglądać się, jak stopniowo się ona zmienia. Dzięki wykorzystaniu materiałów naturalnych przyniesione do domu dzieło stanie się żywym organizmem, wrażliwym na czynniki zewnętrzne oraz czas.

Natomiast w sobotę, 24 lutego, o godz. 12 mali artyści będą kontynuowali wędrówkę śladem dzieł, które podlegają nieustannej przemianie! Tym razem uczestnicy zajęć wezmą udział w dorocznym rytuale odmalowywania obrazów Wojciecha Gilewicza. Wcielając się w rolę artystów przemalują płótna.

Wstęp na warsztaty jest bezpłatny. Obowiązują wcześniejsze zapisy mailowe spodaryk@bunkier.art.pl (do piątku poprzedzającego warsztaty).

Pokaż metkę
Autor: IGA CHYLICKA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA