Komunikat archiwalny

Ulice Domagały, Półłanki i Bieżanowska do przebudowy

W połowie roku zakończy się oczekiwany przez mieszkańców Podgórza remont ul. Mariana Domagały. Wszystko wskazuje na to, że do tej pory ślepa, lokalna droga zyska drugie życie. Docelowo połączy ul. Nad Drwiną z Agatową, dzięki czemu mieszkańcy os. Złocień zyskają dodatkowy dojazd do ul. Półłanki. A tym samym dodatkowy wjazd i wyjazd z osiedla. Przebudowa zakończy się jesienią tego roku. Pochłonie 6 mln zł.

Ulice Domagały, Półłanki i Bieżanowska do przebudowy
Fot. ZIKiT

Prace wykonywane są na odcinku 1 kilometra - od ulicy Agatowej do skrzyżowania z ulicą Nad Drwiną, wraz ze skrzyżowaniem ulic Domagały i Nad Drwiną. Pojawią się zatoki autobusowe, ścieżka rowerowa łącząca ulicę Agatową z ulicą Nad Drwiną, chodnik oraz oświetlenie.

W planach jest też przebudowa ulicy Półłanki - na odcinku od ulicy Bieżanowskiej do Rącznej. W tym roku ma zostać opracowany projekt.

Prace nie ominą też samej ul. Bieżanowskiej. W tym roku rozpocznie się jej przebudowa na odcinku pomiędzy ulicami Nad Potokiem i Erazma Jerzmanowskiego. Remont potrwa co najmniej dwa lata, poza nowymi chodnikami, skrzyżowaniem z drogami bocznymi zjazdami i oświetleniem zostanie wybudowana cała infrastruktura podziemna.

 

Pokaż metkę
Autor: KAMIL POPIELA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także