Komunikat archiwalny

Karta Krakowska i strategia rozwoju

W środę, 7 lutego odbędzie się 94. sesja Rady Miasta Krakowa. Radni zdecydują o przyjęciu „Strategii Rozwoju Krakowa. Tu chcę żyć. Kraków 2030”. W trybie jednego czytania zajmą się także projektem uchwały w sprawie wprowadzenia i realizacji programu pn. Karta Krakowska, czyli programu lojalnościowego dla mieszkańców Krakowa i osób płacących w naszym mieście podatki. Sesja rozpocznie się o godz. 10:00.

Karta Krakowska i strategia rozwoju
Fot. Paweł krawczyk / krakow.pl

Radni zagłosują w sprawie realizacji programu inwestycyjnego dla dzielnic Krakowa pn. Budowa Infrastruktury Sanitarnej. W programie sesji zaplanowano pierwsze czytanie projektu uchwały w sprawie „Wieloletniego planu rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji S.A. w Krakowie na lata 2018-2022”.

Radni zaopiniują wniosek o uznanie za ochronne lasów położonych na terenie Gminy Miejskiej Kraków: nie stanowiących własności Skarbu Państwa, a stanowiących własność osób fizycznych; lasów będących własnością Gminy Miejskiej Kraków położonych w dzielnicach: IV Prądnik Biały, VIII Dębniki; lasów posiadanych przez Skarb Państwa położonych w dzielnicach: IV Prądnik Biały, VII Dębniki; IX Łagiewniki-Borek Fałęcki, a użytkowanych przez Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie.

Podczas najbliższej sesji RMK odbędzie się głosowanie końcowe nad projektem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru „Łobzów-Rejon ulic Łokietka i Wrocławskiej”. Głosowanie nad tym projektem zostało odroczone podczas 75. posiedzenia sesji Rady Miasta Krakowa.

Radni pracować będą również nad dwoma planami zagospodarowania przestrzennego. Dotyczą one obszarów „Rejon ulic Tuchowskiej-Cechowej-Łużyckiej” oraz „Kolna-Obszar Łąkowy”.

Ponadto, w trybie jednoczytaniowym radni ustalą kierunki działania dla Prezydenta Miasta Krakowa w sprawie ustawienia Kamienia Pamięci z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości 11 listopada 1918 r. Jest to projekt uchwały Rady Dzielnicy XI Podgórze Duchackie.

Porządek obrad

Pokaż metkę
Osoba publikująca: KATARZYNA MALETA-MADEJSKA
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta i Dzielnic Krakowa
Zobacz także