Komunikat archiwalny

Karta Krakowska w rękach radnych

W środę, podczas sesji krakowscy radni zajmą się projektem Karty Krakowskiej, która będzie uprawniać do przejazdów tramwajami i autobusami z 20-procentową zniżką, pod warunkiem, że podatki płacimy w Krakowie. Posiadacze karty będą mogli także liczyć na ulgi przy zakupie biletów do miejskich instytucji kultury.

Karta Krakowska w rękach radnych
Fot. Paweł Krawczyk

Od lipca osoby płacące podatek w Krakowie zapłacą mniej za bilety okresowe na komunikację miejską. Zniżka będzie obowiązywać również w miejskich muzeach oraz galeriach. Aby ją dostać wystarczy być zameldowanym na pobyt stały w Krakowie lub rozliczać podatek, przy czym nie będzie wymagane osiąganie jakiegokolwiek dochodu. Dzięki karcie za bilet okresowy normalny zapłacimy niecałe 71 zł, zamiast 89 zł. Kartę otrzymają także dzieci i młodzież do 18. roku życia. Natomiast dzieci do 6 lat korzystać będą z karty rodziców lub opiekunów. 

Karta wydawana będzie w formie dokumentu z tworzywa sztucznego lub jako karta elektroniczna. Według szacunków, z programu może skorzystać nawet 300 tysięcy mieszkańców. Karta wydawana będzie w Punktach Obsługi Klienta Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego SA w Krakowie oraz w niektórych lokalizacjach Urzędu Miasta Krakowa. Koszty związane z wdrożeniem programu i wydawaniem Kart w 2018 roku oszacowano na 3,3 mln zł.

Więcej informacji o Karcie Krakowskiej TUTAJ.

Pokaż metkę
Autor: IGA CHYLICKA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także