Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Kola 2018, czyli konferencja dla pasjonatów larpów

Tworzenie kostiumów, aktywizacja lokalnej społeczności fanowskiej, muzyka na żywo podczas gier czy prawne aspekty organizacji wydarzeń – to tylko niektóre z tematów tegorocznej Konferencji Larpowej. Siódma Kola, jak potocznie nazywają ją organizatorzy i uczestnicy, odbędzie się w dniach 23-25 lutego w krakowskiej Artetece WBP. Zgromadzi twórców i graczy larpowych z całej Polski.

Fot. Michał Tenarowicz / Everything Photos / materiały prasowe

Czym są larpy? Definicji jest bardzo wiele. Najprościej ujmując, jest to rodzaj gry, nieco zbliżonej do improwizowanego teatru, w której uczestnicy fizycznie odgrywają swoje role i scenariusze, zazwyczaj posługując się kostiumami i rekwizytami. Wspomniane scenariusze nie są sztywne, a to, w jaki sposób rolę odegra gracz, zależy wyłącznie od niego. Gry mogą toczyć się we współczesnych realiach, w światach znanych z książek lub filmów, bywają również osadzone w wydarzeniach znanych z historii. Wszystko zależy od fantazji twórcy larpa.

Larpy mogą być rozgrywane w pokoju czy szkolnej sali i trwać kilka godzin, ale bywają też takie, do przeprowadzenia których wynajmowane są całe zamki, a rozgrywka trwa kilka dni –  w tym czasie uczestnicy zabawy przenoszą się do zupełnie innego świata i mogą poczuć kimś zupełnie innym. Na larpy tworzone przez Polaków zjeżdżają się ludzie z całego świata, potencjał zaczynają dostrzegać też firmy i organizacje poszukujące oryginalnych urozmaiceń integracyjnych.

Fani tej rozrywki raz do roku zjeżdżają się do wybranego miasta aby porozmawiać o swoim hobby, poszerzyć horyzonty i spotkać się z innymi pasjonatami. W poprzednich latach konferencja odbywała się w Lublinie, Warszawie, Katowicach i innych miastach. W tym roku rola gospodarza przypadła Stowarzyszeniu Larpownia – krakowskiej organizacji zajmującej się propagowaniem tego typu rozrywki. Miejsca na obrady użyczy Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie, a dokładniej – Arteteka, mieszcząca się przy ul. Szujskiego.

Kola rozpoczyna się w piątek i potrwa aż do niedzieli. Wydarzenie jest zupełnie bezpłatne, wystarczy wcześniejsza rejestracja internetowa lub zapisy na miejscu w dniu imprezy. Mile widziani są zarówno weterani larpów, jak i osoby zupełnie początkujące, które chciałyby dopiero wejść w świat tej rozrywki. Każdy znajdzie coś dla siebie – czy to w trakcie prelekcji, warsztatów czy wieczornych spotkań integracyjnych.

Program konferencji oraz wszystkie informacje znaleźć można na stronie wydarzenia oraz na profilu konferencji na Facebooku.

pokaż metkę
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2018-02-08
Data aktualizacji: 2018-02-08
Powrót

Zobacz także

Znajdź