Komunikat archiwalny

Weekendowy kulturalny rozkład jazdy

To już ostatni weekend karnawału! Jak go dobrze i pożytecznie spędzić? Mamy dla Was kilka propozycji! Może maraton włoskich hitów w kinie Ars albo koncert Maćka Maleńczuka? Wybór jest duży. Najlepiej świadczy o tym nasz kulturalny rozkład jazdy, do którego przeczytania gorąco Was zachęcamy!

Weekendowy kulturalny rozkład jazdy
Fot. materiały prasowe /Teatr Bagatela

Na swój flagowy spektakl zaprasza również Teatr KTO. Tym razem „Chór sierot” zobaczymy w niedzielę o godz. 19.00 w przestrzeni Cricoteki. Spektakl trwa dokładnie tyle, ile III Symfonia (zwana też Symfonią Pieśni Żałosnych) Henryka Mikołaja Góreckiego, która towarzyszy aktorom od początku do końca przedstawienia, wyznaczając rytm całej opowieści. Każda sztuka trwa równo 52 minuty i 6 sekund. Każda pozbawiona jest słów: gesty, ruchy, spojrzenia mówią więcej, niż długie teksty. Tym bardziej polecamy!

Włoskie kino ma się bardzo dobrze, czego najlepszym przykładem są filmy Paolo Genovese. I właśnie jego dzieła zobaczymy w ten weekend w Arsie podczas Maratonu Włoskich Filmów! W planach znany już w Polsce „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” oraz przedpremierowo jego najnowszy obraz „The Place”. Ten pierwszy film opowiada o wieczorze długoletnich przyjaciół, który przez niewinną grę zamienia się w istny koszmar. Z kolei „The Place” to historia tajemniczego mężczyzny, który codziennie siedzi przy tym samym stoliku w tej samej restauracji, rozmawiając z osobami przychodzącymi do niego po nietypową pomoc. Każdy z gości czegoś pragnie, ma marzenie trudne w realizacji, jeśli w ogóle nie niemożliwe. Jednak dla mężczyzny wszystko jest wykonalne. „Możesz to osiągnąć”, powtarza każdemu. Ale warunkiem jest wykonanie specjalnego zadania, dzięki czemu spełni najskrytsze życzenie. Jakie? Sprawdźcie podczas maratonu w Arsie w niedzielę od godz. 15.30.

Z kolei Kino pod Baranami zaplanowało serię przedpremierowych pokazów najgorętszych Oscarowych filmów tego roku! W niedzielę zapraszamy na seans absolutnie zjawiskowej, baśniowej historii miłosnej, czyli „Kształtu wody” w reżyserii Guillermo del Toro. Przedpremiera o godz. 19.00!

W niedzielę o godz. 19.00 w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego pewien interesujący artysta będzie śpiewał utwory napisane przez wybitnego twórcę. Zapraszamy na koncert „Maleńczuk gra Młynarskiego”, który jest pokłosiem płyty o tym samym tytule. Maciej Maleńczuk zagłębił się w utwory Młynarskiego i wybrał dwanaście utworów z różnych okresów jego twórczości. W interpretacjach Maleńczuka piosenki, wybrane według klucza, który sam artysta nazywa politycznym, celnie punktują dzisiejszy „świat ten źle pomyślany", w którym „poczciwy szewc zwyciężył smoka, a korzystają barany". Zapowiada się intrygująco!

 

Pokaż metkę
Autor: NATALIA WÓJS
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA