Komunikat archiwalny

Zachęcą nieprzekonanych do wymiany pieca

W czwartek, 8 lutego, rozpoczęły pracę zespoły doradcze, które udzielają mieszkańcom Krakowa najbardziej aktualnych informacji dotyczących miejskich programów wsparcia PONE i LPO oraz służą radą, w jaki sposób wymienić piec na ogrzewanie proekologiczne.

Zachęcą nieprzekonanych do wymiany pieca
Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Trzy dwuosobowe zespoły, w skład których wchodzą pracownicy Wydziału ds. Jakości Powietrza UMK, w tym doradcy energetyczni, oraz przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, w pierwszej kolejności kierują się do tych mieszkańców Krakowa, którzy w trakcie prowadzonych kontroli przez strażników miejskich oraz ankieterów, poinformowali, że nie są przekonani do przeprowadzenia zmiany systemu ogrzewania opartego na paliwie stałym.

Drugą grupą mieszkańców, do której udadzą się doradcy, będą osoby, które deklarowały zainteresowanie wymianą kotłów i pieców węglowych, ale jako barierę uniemożliwiającą przeprowadzenie tej inwestycji wskazywali przyczyny finansowe.

Zespoły doradcze odwiedzą ok. 300 gospodarstw domowych, wizyty będą się odbywać w od godz. 11.00 do 18.00. Dziennie będą odwiedzały od 10 do 15 gospodarstw domowych. Ponadto pracownicy zespołów będą mieli ze sobą wnioski o udzielenie dotacji oraz materiały promocyjno-edukacyjne.

Co ważne, osoby wchodzące w skład zespołów posiadają legitymacje służbowe oraz identyfikatory. Pod numerem infolinii 12 616 88 48 można zweryfikować ich tożsamość oraz zamówić wizytę zespołu doradczego.

 

Pokaż metkę
Autor: KAMIL POPIELA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także