Komunikat archiwalny

Stawiają na programy zdrowotne

Miasto Kraków znalazło się wśród nominowanych w konkursie „Zdrowy Samorząd”. Laureatów wybierze Rada Konsultacyjna. Ale o przyznaniu nagrody specjalnej zdecydują czytelnicy portali RynekZdrowia.pl i PortalSamorzadowy.pl.

Stawiają na programy zdrowotne
Fot. Wiesław Majka

Głosowanie internetowe potrwa do 1 marca, do południa. Konkurs „Zdrowy Samorząd” organizowany jest przez PortalSamorzadowy.pl oraz portal i magazyn Rynek Zdrowia. Do redakcji wpłynęło ponad 160 zgłoszeń z 60 samorządów. Spośród nich wybrano 30 nominowanych samorządów.

Miasto Kraków zostało zgłoszone za realizację trzech programów zdrowotnych. Są to:

  1. Małopolskie Dni Profilaktyki Zdrowia w Krakowie – kampania zdrowotna, której celem jest zachęcanie mieszkańców do regularnego wykonywania badań profilaktycznych. To szczególne zaproszenie do korzystania z tych, które są dostępne w ramach Miejskiego Programu Ochrony Zdrowia.
  2. Program profilaktyki astmy i chorób alergicznych młodzieży szkolnej (program polityki zdrowotnej).
  3. Program profilaktyki próchnicy u dzieci (program polityki zdrowotnej).

W latach 2014-2017 na realizację programów polityki zdrowotnej gmina miejska Kraków przeznaczyła 5 mln 800 tys. zł. Z programów skorzystało ok. 124 tys. mieszkańców. Fundusze pochodzą z budżetu Krakowa. A od 2017 roku są refundowane w wysokości 40 proc. przez NFZ.

Finał konkursu odbędzie się w marcu podczas Kongresu Wyzwań Zdrowotnych w Katowicach.

Pokaż metkę
Autor: MAGDALENA UCHTO
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także