Komunikat archiwalny

Edukacja przez teatr – CSW Solvay zaprasza grupy z całej Polski

W maju i czerwcu w przestrzeniach Centrum Kultury Podgórza CSW Solvay i Teatru Groteska odbędzie się VI Ogólnopolski Festiwal Teatralny im. Felicjana Dulskiego. Co roku uczestniczą w nim szkoły podstawowe, klasy gimnazjalne i szkoły ponadpodstawowe z całego kraju. Festiwal ma charakter konkursu, ale nie chodzi w nim tylko o rywalizację. Ma przede wszystkim promować teatr jako narzędzie wszechstronnej edukacji dzieci, młodzieży i dorosłych oraz tworzyć przestrzeń do wymiany doświadczeń młodych aktorów, reżyserów i animatorów. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 30 kwietnia.

Edukacja przez teatr – CSW Solvay zaprasza grupy z całej Polski
Fot. materiały prasowe

W Festiwalu mogą wziąć udział grupy teatralne działające w szkołach, grupy zrzeszające osoby dorosłe, a także zespoły działające przy domach kultury, prowadzone przez stowarzyszenia i osoby prywatne z terenu całej Polski. Co roku organizatorzy otrzymują kilkadziesiąt zgłoszeń z całego kraju. Przewidziano dwie kategorie wiekowe: dzieci i młodzież w wieku 8–16 lat oraz młodzież i dorośli od 16. roku życia. Grupy (zespoły) mogą prezentować wszelkie formy teatralne i rodzaje teatru, ponieważ festiwal nie jest ukierunkowany tematycznie ani formalnie. Każda grupa może zgłosić tylko jeden spektakl, który nie powinien trwać dłużej niż 60 minut. Uczestnicy zakwalifikowani do przeglądu konkursowego biorą udział w prezentacjach konkursowych oraz w warsztatach teatralnych. Najlepsze zespoły wystąpią przed krakowską publicznością na deskach Teatru Groteska.

Do 30 kwietnia należy składać karty zgłoszenia wraz z nagraniami spektakli na adres Centrum Sztuki Współczesnej Solvay, ul. Zakopiańska 62, 30-418 Kraków, lub na adres mailowy: festiwalfelicjan@ckpodgorza.pl. Pierwszy etap oraz przeglądy konkursowe odbędą się pod koniec maja (dokładne daty w regulaminie). Wyłonione zostaną najlepsze zespoły dziecięce, młodzieżowe i „dorosłe”. Nagrody i statuetki Felicjana Dulskiego za najlepszy spektakl czekają.

12 czerwca w Teatrze Groteska odbędzie się uroczysta gala finałowa zwana Ucztą Teatralną – na scenie zaprezentują się laureaci.

Szczegóły, w tym karta zgłoszenia i regulamin, można znaleźć na stronie CSW Solvay.

Tagi: teatr, edukacja

Pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także