Komunikat archiwalny

Konferencja w „Żeromskim” dla pielęgniarek i położnych

Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego organizuje pierwszą w Krakowie konferencję zaadresowaną do pielęgniarek i położnych. Konferencja "Żeromski zaprasza: praktycy praktykom” - edycja pielęgniarsko-położnicza odbędzie się 9 maja, w godz. 17.00-19.00, w Teatrze Ludowym.

Konferencja w „Żeromskim” dla pielęgniarek i położnych
Fot. Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego w Krakowie/ materiały prasowe

Tematy przygotowane przez personel pielęgniarko-położniczy szpitala są praktyczne, oparte na doświadczeniu i są przemyślane w taki sposób, by były pomocne dla pielęgniarek i położnych środowiskowych, pracowników przychodni podstawowej opieki zdrowotnej w ich codziennej pracy.

– Z myślą o jak najlepszą i kompleksową opiekę nad pacjentem, stawiamy na wymianę doświadczeń pomiędzy lecznictwem szpitalnym a ambulatoryjnym, stąd nasz pomysł na zorganizowanie konferencji – informują organizatorzy. Po wykładach Teatr Ludowy zaprasza uczestników na spektakl  "Mój boski rozwód".

Udział w konferencji jest bezpłatny. Szczegóły: nr tel. 12 622 92 47 lub e-mail: agorska@zeromski-szpital.pl.

Program konferencji:

  1. Najczęściej występujące problemy laktacyjne – Maria Kaleta, specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa położniczego i neonatologicznego, międzynarodowy dyplomowany konsultant laktacyjny.
  2. Wybrane elementy edukacji w cukrzycy w świetle najnowszych zaleceń Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego – mgr Elżbieta Fik, pielęgniarka oddziałowa I Oddziału Chorób Wewnętrznych, edukator, Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego SP ZOZ w Krakowie.
  3. Owrzodzenia i odleżyny jako rodzaj ran przewlekłych: przyczyny, profilaktyka i nowoczesne metody leczenia – Dorota Jesionka, specjalista pielęgniarstwa chirurgicznego; Andrzej Różycki, Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego SP ZOZ w Krakowie.
  4. Pielęgnacja pacjenta po radykalnym usunięciu krtani: pielęgnacja tracheostomu i rany pooperacyjnej oraz edukacja pacjenta w zakresie samopielęgnacji – mgr Joanna Soczówka, pielęgniarka oddziałowa, Oddział Otolaryngologiczny, Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego SP ZOZ w Krakowie.

Pokaż metkę
Autor: JOANNA DUBIEL
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także