Komunikat archiwalny

Tymczasowa linia z myślą o uczniach

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu uruchomił w poniedziałek, 26 lutego, nową, tymczasową linię autobusową nr 769. Ma ona pomóc dzieciom w dojeżdżaniu do szkoły w okresie remontu ul. Cechowej.

Tymczasowa linia z myślą o uczniach
Fot. ZIKiT

Uruchomienie linii to konsekwencja wniosków mieszkańców i obserwacji sytuacji prowadzonej przez inspektorów ZIKiT-u. Remont ul. Cechowej oraz całkowite zamknięcie jej dla ruchu na odcinku między ulicami Łużycką i Niebieską (z wyłączeniem dojazdu do posesji) wymusiło zmianę organizacji kursów linii autobusowych. Zastępcze kursy i zmienione trasy okazały się niewystarczające dla uczniów szkoły podstawowej nr 27 z ul. Podedworze. Linia 769 ma pomóc właśnie uczniom tej szkoły.

Roboty prowadzone na ul. Cechowej to nie tylko wymiana nawierzchni, ale też sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Układ ulic w rejonie nie pozwala niestety na łatwe wytyczenie objazdu dla autobusów, tak by omijały miejsce remontu bez znaczącej zmiany trasy. Okoliczne ulice są tam wąskie, a most na ulicy Podedworze nie jest w stanie przenieść ruchu autobusów. Dlatego zastępcze linie autobusowe poruszają się o wiele dłuższymi niż zwykle trasami.

Autobusy linii 769 jeżdżą z Soboniowic przez Kosocice do Piasków Wielkich, a stamtąd przez Rżąkę do ul. Wielickiej. Z Wielickiej wjadą w ul. Nowosądecką - uczniowie będą wysiadali na przystanku Piaski Nowe, odległego od szkoły o ok. 400 m.

Rozkłady jazdy autobusów zostały dostosowane do rozkładów lekcji. Pierwszy kurs z Soboniowic wyznaczono, tak żeby uczniowie mogli dojechać na pierwszą lekcję. Czas przejazdu z Soboniowic to około pół godziny, a z Kosocic ok. 20 minut. Ostatni autobus linii nr 769 odjedzie z rejonu szkoły o godz. 15.30.

Adres:
ul. Podedworze 16, Kraków

Pokaż metkę
Autor: TOMASZ RÓG
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także