Rada Miasta rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Kraków szkoli trenerów i instruktorów sportowych

„Profilaktyka uzależnień wśród dzieci i młodzieży poprzez sport i edukację” - taki tytuł nosi cykl konferencji szkoleniowych organizowanych przez Miejskie Centrum Profilaktyki Uzależnień w Krakowie. O problematyce oraz efektach po pierwszej konferencji rozmawiano podczas posiedzenia Komisji Edukacji RMK.

Fot. pixabay.com

W tym roku zaplanowano i zorganizowano cykl konferencji szkoleniowych pt. „Profilaktyka uzależnień wśród dzieci i młodzieży poprzez sport i edukację”, których uczestnikami są trenerzy i instruktorzy sportowi z terenu Krakowa. Celem sympozjum jest poszerzenie wiedzy w zakresie zdrowego rozwoju i profilaktyki zachowań ryzykownych wśród dzieci i młodzieży uprawiających sport. Do tej pory odbyły się już dwie konferencje szkoleniowe. Pierwsza, 18 stycznia, w Małej Hali Tauron Areny Kraków. Wzięły w niej udział 522 osoby. Druga, zaś odbyła się 13 marca w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa im. Stanisława Wyspiańskiego przy Placu Wszystkich Świętych 3-4 w Krakowie, wzięły w niej udział  324 osoby. Sympozja cieszyły się dużym powodzeniem. – Zadbaliśmy również o wysoką wartość merytoryczną – tłumaczyła Monika Borkowska-Żebrowska, Kierownik Działu Profilaktyki i Terapii MCPU w Krakowie.

Ze swoimi wykładami wystąpili m.in. dr Maciej Pilecki, kierownik Kliniki Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Collegium Medicum UJ, Konsultant Wojewódzki w zakresie psychiatrii dzieci i młodzieży, czy dr Piotr Hydzik - kierownik Kliniki Toksykologii Collegium Medicum UJ. Wśród prelegentów byli również przedstawiciele Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie i pracowników Poradni MONAR, którzy szeroko omówili działanie nowych substancji psychoaktywnych. O tym jak wygląda współczesny „rynek narkotyków i dopalaczy” opowiedzieli asp. szt. Robert Bretner oraz Bartosz Michalewski.

Nie zbrakło także tematów związanych z przemocą, cyberprzemocą czy demoralizacją, o czym mówili zarówno przedstawiciele Policji (kom. Wojciech Chechelski, kom. Katarzyna Cygal), jak i Krzysztof Malec - Dyrektor Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Krakowie.

- Dziękuję, ze zajęli się państwo tym tematem i szkolicie osoby pracujące z dziećmi. Często zdarza się, że dziecko jest niegrzeczne, a okazuje się, że ono ma problem, może rodzinny, może ze swoją osobowością, albo ze stosunkami koleżeńskimi. Warto o tym wiedzieć, by pomóc temu dziecku. I tak poprowadzić zajęcia sportowe, żeby czerpał radość i pasje z tego co robi – powiedziała radna Teodozja Maliszewska. Ze względu na ogromne zainteresowanie konferencją planowane jest zorganizowanie trzeciej edycji konferencji 19 czerwca roku oraz czwartej edycji konferencji w nowym roku szkolnym 2018/2019, tj. we wrześniu 2018 r.

pokaż metkę
Autor: Katarzyna Maleta-Madejska
Osoba publikująca: KATARZYNA MALETA-MADEJSKA
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta i Dzielnic Krakowa
Data publikacji: 2018-03-28
Data aktualizacji: 2018-03-28
Powrót

Zobacz także

Znajdź