Komunikat archiwalny

Moc wyobraźni zmienia uczniów

Czy wyobraźnia może wyzwolić drzemiącą w nas moc? Jak najbardziej. Przekonali się o tym radni z Komisji Edukacji słuchając  prezentacji  na temat Projektu Bohaterskiej Wyobraźni.

Moc wyobraźni zmienia uczniów
Fot. pixabay.com

Prezentację przedstawiła Ewa Piaseczna-Donhoffner, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 105 -koordynator projektu z ramienia Miasta. Projekt Bohaterskiej Wyobraźni - Heroic Imagination Project - realizowany jest w szkole od 14 lat. Jest to globalna inicjatywa o charakterze edukacyjno-popularyzatorskim, stawiająca sobie za cel lansowanie pozytywnych postaw w życiu codziennym, poszukiwanie niezwykłych bohaterów wśród zwyczajnych ludzi, którzy skłonni są bez wahania nieść pomoc innym. Autor projektu - najwybitniejszy psycholog społeczny prof. Philip Zimbardo w ramach HIP stworzył program Rozumienie Ludzkiej Natury. Program jest oparty na najnowszych odkryciach w dziedzinie psychologii społecznej oraz aspektach modelu sprawności społecznej dr Lynne Henderson. Przeznaczony jest do kształcenia i szkolenia uczniów, studentów, aby mogli oni oprzeć się negatywnym wpływom sytuacyjnym i społecznym oraz w razie potrzeby, potrafili postępować moralnie i z odwagą.

Po prezentacji komisja pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały w sprawie Rozwiązania Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Krakowie, ul. Rzeźnicza 4 i likwidacji wchodzących w jego skład Branżowej Szkoły I stopnia nr 24 w Krakowie, Technikum Ekonomicznego i Elektronicznego nr 23 w Krakowie oraz Szkoły Policealnej dla Dorosłych nr 9 w Krakowie -druk nr 2761.

Pokaż metkę
Autor: Błażej Siekierka
Osoba publikująca: KATARZYNA MALETA-MADEJSKA
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta i Dzielnic Krakowa
Zobacz także