Komunikat archiwalny

Taneczny SPACER w długi weekend w NCK

Przed nami cały tydzień tańca! A to wszystko za sprawą Festiwalu Tańca Współczesnego SPACER, który odbędzie się w dniach 30 kwietnia – 6 maja w Nowohuckim Centrum Kultury – Krakowskim Centrum Choreograficznym. SPACEROWI towarzyszyć będą warsztaty taneczne CIAŁOWANIE adresowane do tancerzy, osób początkujących oraz dzieci i rodziców.

Taneczny SPACER w długi weekend w NCK
Fot. materiały prasowe

SPACER to cykliczny festiwal, odbywający się od 2012 roku w długi weekend majowy. Festiwal prezentuje różne formy tańca współczesnego, ze szczególną preferencją współczesnych form teatru tańca, poszerzonych o formy improwizacyjne. Skierowany jest do entuzjastów, teoretyków i praktyków tańca, ale przede wszystkim do szerokiej publiczności.

W programie spektakle gościnne prezentowane w ramach Polskiej Sieci Tańca – na scenie wystąpi Lubelski Teatr Tańca, Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK, Paweł Sakowicz oraz Renata Piotrowska. Dodatkowo, przed nami dwie premiery artystów z Krakowa – Grupy Wokół Centrum w choreografii Agaty Moląg oraz projekt Marty Wołowiec i Marcina Janusa. Gościem Festiwalu będzie także Krakow Improvisers Orchestra.

Program warsztatów:

30 kwietnia – 2 maja, warsztaty dla rodziców z dziećmi w wieku 2-5 lat – CONTAKIDS

1-2 maja, warsztaty improwizacji ruchowej i dźwiękowej z Krakow Improvisers Orchestra w wersji dla osób początkujących lub zaawansowanych

3-6 maja, CIAŁOWANIE – warsztaty tańca współczesnego w dwóch opcjach: dla osób poczatkujących lub średnio i zaawansowanych

 

Program spektakli:

2 maja, godz. 20.00, Scena NCK

  • Krakow Improvisers Orchestra oraz tancerze „Kio in motion”.

3 maja, godz. 20.30, Scena NCK

  • Paweł Sakowicz „TOTAL” oraz Marta Wołowiec i Marcin Janus „Hold on”.

4 maja, godz. 20.00, Scena NCK

  • Teatr ROZBARK „Fast Food Foot”.

5 maja

  • godz. 18.30, przestrzeń NCK, spektakl dyplomowy Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie „Stany skupienia”.
  • godz. 20.00, Scena NCK, Lubelski Teatr Tańca „Historie, których nigdy nie opowiedzieliśmy”.

6 maja, godz. 19.00, Studio KCC

  • Renata Piotrowska-Auffret „Śmierć. Ćwiczenia i wariacje” oraz Grupa Wokół Centrum „Dobre wychowanie”.

Więcej informacji na stronie: www.nck.krakow.pl.

Historie_fot.Maciek Rukasz

Pokaż metkę
Autor: IGA CHYLICKA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także