Komunikat archiwalny

Za nami Szkolny Masowy Przejazd Rowerowy

W sobotę, 14 kwietnia po raz piąty Stowarzyszenie Kraków Miastem Rowerów zorganizowało Szkolny Masowy Przejazd Rowerowy. Jak co roku, wzięły w nim udział szkoły uczestniczące w projekcie STARS Rowerem do szkoły, realizowanym przez Urząd Miasta Krakowa.

Za nami Szkolny Masowy Przejazd Rowerowy
Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

W projekcie STARS bierze udział 31 szkół, ale do udziału w przejeździe zachęca się wszystkie krakowskie szkoły. Zapraszani są nauczyciele, uczniowie z rodzicami, dziadkami, rodzeństwem, a także wszyscy, którzy lubią jeździć na rowerze.

Szkolny Masowy Przejazd Rowerowy wyruszył o 10.00 z pl. Szczepańskiego. W tym roku uczestnicy pojechali w eleganckim stylu retro, łącząc siły z ekipą Tweed Ride. Organizatorzy zachęcali uczestników do przyjechania w stylowych ubraniach – czekały nagrody i dla dzieci i dorosłych. Wśród uczestników zostali również rozlosowane miesięczne vouchery od Wavelo.

Trasa miała ok. 10 km. Jedziemy ulicami: plac Szczepański - Szczepańska - Rynek Główny - Sienna - Gertrudy - Podwale - Powiśle - Zwierzyniecka - Krasińskiego - Mickiewicza - Słowackiego - Pawia - tunel - Lubomirskiego - rondo Mogilskie - Mogilska - al. Jana Pawła II - plac w parku Lotników Polskich. Meta nastąpiła w Parku Lotników Polskich, potem był piknik. Dla uczestników jadących z Nowej Huty zaplanowano koordynowany przejazd z placu Centralnego im. R. Reagana. Przejazd zabezpieczały służby: policja, Straż Miejską, ratownicy medyczni oraz karetka.

Trasę i szczegóły przejazdu tutaj.

plakat

Pokaż metkę
Autor: KAMIL POPIELA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także