Komunikat archiwalny

Antonia Vai zaśpiewa w Dworku Białoprądnickim

Już w najbliższą środę, o godz. 20:00 w Dworku Białoprądnickim wystąpi szwedzko-węgierska wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów Antonia Vai. Na słuchaczy czeka wyjątkowa fuzja soulu, funku, jazzu i muzyki alternatywnej.

Antonia Vai zaśpiewa w Dworku Białoprądnickim
Fot. Dworek Białoprądnicki / materiały prasowe

Antonia pisze piosenki od wczesnego dzieciństwa, początkowo rejestrując je we własnej sypialni. Następna stopklatka to już Londyn, gdzie przebywała przez rok. Pamiątką po tej podróży są dwa wydane własnym sumptem albumy: „Lovers and Prophets” oraz „Dirt From When The Earth Was Flat”.

Pierwszy „węgierski”, ale zarazem międzynarodowy, a na pewno przełomowy album to „Stories After Bedtime” (2015 r.). To jednocześnie początek trwającej do dziś współpracy ze szwedzkim producentem Felixem Gröndahlem. W następnym roku Antonia przygotowała minialbum „Tightrope”, która okazała się preludium do najnowszego, wydanego w ubiegłym roku krążka pt „Ritual”. To właśnie na nim wszystkie fascynacje artystki, a więc soul, jazz, funk, pop i alternatywny pop ułożyły się w wyjątkową całość i niezwykle zgrabną fuzję.

Jako support wystąpi Willy Blake, multiinstrumentalista, wykonawca tradycyjnej amerykańskiej muzyki ludowej z gatunku delta blues i country.

Bilety dostępne w kasie Dworku Białoprądnickiego i na ekobilet.pl.

 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także