Komunikat archiwalny

Weekend z Akademią Muzyczną w Krakowie

Związki kultury polskiej i armeńskiej nie od dziś są ścisłe, a dzięki konferencjom i panelom naukowym stają się coraz bardziej bliskie. Ciągle mało znaną u nas muzykę armeńską usłyszymy w najbliższą sobotę, 21 kwietnia, o godz. 17:00 w Auli Florianka na ul. Sereno Fenna 15. Obok nich usłyszymy także utwory Krzysztofa Pendereckiego, w tym słynne „Agnus Dei”, tym razem wykonane w wersji instrumentalnej.

Weekend z Akademią Muzyczną w Krakowie
Fot. pixabay.com

Bohaterami koncertu będą: Chór i Orkiestra Kameralna Akademii Muzycznej w Krakowie oraz soliści-instrumentaliści, w tym grająca na wschodnim instrumencie o nazwie duduk, zbliżonym dźwiękiem do fletni pana, Zofia Trystuła. Całość poprowadzi Maciej Tworek. Bilety dostępne na godzinę przed koncertem. Studenci i uczniowie wstęp wolny za okazaniem legitymacji.

Koncerty symfoniczne organizowane przez Akademię Muzyczną w Filharmonii Krakowskiej zawsze stanowią znaczące wydarzenie na mapie kulturalnej Krakowa. Tak będzie niewątpliwie również w niedzielę, 22 kwietnia, o godz. 18:00, gdyż za pulpitem dyrygenckim stanie Mirosław Jacek Błaszczyk, szef filharmoników śląskich, który sprawnie i jak zwykle z temperamentem poprowadzi Orkiestrę Symfoniczną Akademii. Na program koncertu złożą się utwory legendarnych kompozytorów rosyjskich: Piotra Czajkowskiego i Dymitra Szostakowicza. Solistą koncertu będzie znakomity skrzypek młodego pokolenia Aleksander Daszkiewicz.  Bilety dostępne w kasie Filharmonii Krakowskiej. Studenci i uczniowie wstęp wolny za okazaniem legitymacji.

Tagi: koncert, muzyka

Pokaż metkę
Autor: TOMASZ RÓG
Osoba publikująca: KATARZYNA PUSTUŁKA
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także