Komunikat archiwalny

W Teatrze Variété będzie koncertowo

Krakowski Teatr Variété tym razem zaprasza nie na spektakle, ale na niezłą porcję muzyki! Ciekawie więc zapowiada się koncertowa odsłona teatru. Na początek, w środę 18 kwietnia zespół Waglewski Fisz Emade zaśpiewał utwory z albumu „Matka, Syn, Bóg”, w kolejną środę, 25 kwietnia, usłyszymy Grażynę Łobaszewską, a 7 maja z koncertem wystąpi Christian McBride Big Band.

W Teatrze Variété będzie koncertowo
Fot. materiały prasowe / Teatr Variete

Grażyna Łobaszewska, jedna z najwybitniejszych polskich piosenkarek, powraca z nową, jubileuszową płytą! Zupełnie nowe, zaskakujące brzmienie, energetyczne aranżacje zespołu Ajagore, wspaniałe, dojrzałe teksty Justyny Holm, Jana Wołka, Andrzeja Poniedzielskiego i Piotra Bukartyka. Koneserów, melomanów nie może zabraknąć na jednym z koncertów promujących to arcyciekawe wydanie. Oczywiście nie zabraknie największych, niezapomnianych przebojów, które w odświeżonych aranżacjach na nowo odzyskują blask.

Grażyna Łobaszewska, „Sklejam się” i nie tylko…, środa, 25 kwietnia, godz. 19.00

 

Christian McBride – wirtuoz kontrabasu, czterokrotny laureat Grammy, należy do grona najwybitniejszych muzyków swego pokolenia, a zarazem jest jednym z najważniejszych filarów współczesnego amerykańskiego jazzu. Występował i nagrywał z wieloma legendami muzyki, takimi jak: McCoy Tyner, James Brown, Ray Brown, Joe Henderson, Herbie Hancock, Chick Corea, Wynton Marsalis, Sting, Diana Krall, James Brown, Paul McCartney. Jest także cenionym kompozytorem, aranżerem i pedagogiem. Najnowsza płyta „Bringin’ It” (nagroda Grammy), nagrana przez prowadzoną przez niego orkiestrę jazzową Christian McBride Big Band, stanowi najnowszy dowód geniuszu tego niezwykłego muzyka. Poza kompozycjami lidera, przynosi nowe opracowania tematów wybranych z dorobku, m.in. Freddiego Hubbarda, McCoya Tynera i Wesa Montgomery’ego. Koncert odbędzie się w ramach XXIV Międzynarodowego Festiwalu „Starzy i młodzi, czyli jazz w Krakowie”.

Christian McBride Big Band, poniedziałek, 7 maja, godz. 20.00

 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także