Komunikat archiwalny

Dwóch kandydatów na Honorowych Obywateli

W 2017 roku Rada Miasta Krakowa zmieniła zasady przyznawania tytułu Honorowego Obywatela Miasta Krakowa. M.in. ograniczono limit przyznawania tytułu do czterech w ciągu jednej kadencji. Do 31 marca wnioski o nadanie tytułu mogli składać Prezydent, Przewodniczący Rady Miasta Krakowa oraz grupa co najmniej 4000 mieszkańców.

Dwóch kandydatów na Honorowych Obywateli
Fot. instagram.com/radamiastakrakowa/

Z zebranych zgłoszeń Komisja Główna zarekomendowała kandydatów do tytułu i ogłosiła dwie nominacje. Pierwszą, która została rekomendowana do tytułu jest Biserka Rajčić - serbska tłumaczka literatury polskiej. Związana z Krakowem tłumaczka napisała też książkę, zatytułowaną bardzo osobiście: „Moj Krakov”. Drugim z nominowanych jest prof. Janusz Skalski - lekarz, kardiochirurg, specjalista w zakresie chirurgii dziecięcej i kardiochirurgii, kierownik Oddziału Kardiochirurgii i Intensywnej Opieki Kardiochirurgicznej w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie-Prokocimiu.

Komisja wniosła projekty uchwał w sprawie nadania Tytułu Honorowego Obywatelstwa Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa. Uchwały będą procedowane przez Radę Miasta podczas sesji.

Akt nadania Honorowego Obywatelstwa Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa wręczany będzie podczas uroczystej sesji Rady Miasta Krakowa zwołanej z okazji Święta Miasta. W tym roku przypada ona 5 czerwca.

Pokaż metkę
Autor: Katarzyna Maleta-Madejska
Osoba publikująca: KATARZYNA MALETA-MADEJSKA
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta i Dzielnic Krakowa
Zobacz także