Komunikat archiwalny

Klucze do Krakowa dla brązowego medalisty Mistrzostw Świata

Robert Niesyczyński – brązowy medalista Mistrzostw Świata na ergometrze wioślarskim był w środę, 18 kwietnia, gościem prezydenta Krakowa. Prezydent pogratulował mu sukcesów oraz wręczył klucze do bram miasta z tabliczką: „Z podziękowaniami za wyśmienite sukcesy sportowe oraz rozsławianie Krakowa na świecie”. Sportowiec ma być także włączony do grona sportowych ambasadorów Krakowa.

Klucze do Krakowa dla brązowego medalisty Mistrzostw Świata
Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Zawodnik podziękował za wyróżnienie i dodał, że teraz on podczas zawodów będzie zapraszać do odwiedzin Krakowa. – Kraków zawsze się przebija w moim sercu w czasie zawodów – powiedział sportowiec.

W wydarzeniu wzięli także udział: Pełnomocnik Prezydenta Krakowa ds. Rozwoju Kultury Fizycznej Janusz Kozioł, Pełnomocnik Prezydenta Krakowa ds. Osób Niepełnosprawnych Bogdan Dąsal, prezes UKS Salwator Bronisława Kufel-Włodek, trenerka Magdalena Włodek-Skowron, prezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego Łukasz Szeliga.

Robert Niesyczyński jest brązowym medalistą Mistrzostw Świata na ergometrze wioślarskim. Zawody o tytuł najlepszego zawodnika globu rozegrane zostały 18–19 lutego br. w Alexandrii (Waszyngton) w USA. W 2015 roku, mimo że jest słabowidzący, Polak zdobył złoty, a rok później srebrny krążek. Niesyczyński jest czołowym zawodnikiem UKS Salwator NPS Kraków, w naszym mieście mieszka od 16 roku życia. Krakowski klub działa na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej, angażując się w sport wyczynowy oraz rekreację młodzieży i dzieci.

 

OTO FOTOKRONIKA URZĘDU MIASTA KRAKOWA

medal, zawody

 

Pokaż metkę
Autor: JOANNA DUBIEL
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także