Komunikat archiwalny

„Wyspa zatopiona”, czyli koncerty dla małych melomanów

Najbliższe koncerty dla najmłodszych melomanów, jakie odbędą się w Filharmonii Krakowskiej zbliżają nas nieuchronnie do finału podróży po muzycznym oceanie. Przedostatni w tym sezonie rejs pod przewodnictwem Babci Melodii i Dziadka Rytmusa oraz Kuzynki Klawiaturki to przegląd archipelagu wysp bogatych w przeróżne instrumenty i formy muzyczne, to spotkanie z artystami zarówno profesjonalnymi, jak i wybitnymi uczniami szkół muzycznych.

„Wyspa zatopiona”, czyli koncerty dla małych melomanów
Fot. K. Schubert / Filharmonia Krakowska

Wędrówka najmłodszych wielbicieli po oceanie muzyki zawiedzie ich na zatopioną wyspę. Dzieci będą miały okazję poznać mieszkańców tego mało znanego świata: Panią Meduzę (sopranistka Magdalena Barylak), koniki morskie (saksofoniści Sebastian Oroń i Łukasz Nędza), nimfy (soliści Baletu Dworskiego Cracovia Danza), Panny Wodne (harfistki Honorata Barbarowska i Irena Czubek-Davidson) oraz ich utalentowanych uczniów (Aleksandra Stańczyk, Helena Ryszka i Julian Masłowski ze Szkoły Muzycznej I st. nr 1 im St. Wiechowicza w Krakowie). A wszystkie te dziwne postacie zapraszają naszych podróżników do siedziby Władcy Oceanu (organista Michał Białko), gdzie odbędzie się doroczna wykwintna uroczystość muzyczno-taneczna.

Koncerty:

  • poniedziałek, 23 kwietnia, godz. 9.00, 11.00 
  • piątek, 27 kwietnia, godz. 9.00, 11.00, 13.00 

W rolę Babci Melodii wciela się aktorka Anna Sokołowska, w rolę Dziadka Rytmusa wciela się aktor Sławek Rokita, a Kuzynkę Klawiaturkę gra pianistka Renata Żełobowska-Orzechowska.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także