Komunikat archiwalny

Kolonoskopia bez bólu w „Żeromskim”

Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego startuje z realizacją kolejnej edycji projektu „Programu profilaktyki raka jelita grubego u osób po 50. roku życia i z grup podwyższonego ryzyka”. Placówka zaczyna nową serię badań kolonoskopowych. Otrzymała na ten cel dofinansowanie z funduszy unijnych.

Kolonoskopia bez bólu w „Żeromskim”
Fot. pixabay.com

Lekarze będą nie tylko leczyć i badać, ale i edukować. Organizowane będą spotkania poza Szpitalem, podczas których specjaliści wyjaśnią pacjentom dlaczego kolonoskopia jest tak ważna, rozwieją wszelkie wątpliwości, lęki, wytłumaczą na czym polega badanie i dokładnie opowiedzą o profilaktyce raka jelita grubego.

W ramach Programu Profilaktyki można wykonać bezpłatną kolonoskopię u osób w wieku 50-65 lat.

Pacjent może liczyć na znieczulenie - przy braku przeciwwskazań lekarskich. W ramach Programu osoby niepełnosprawne mogą liczyć na zwrot pieniędzy za przejazd na badania i z powrotem. Jeśli Pacjent opiekuje się osobą niesamodzielną, to w czasie badań szpital zapewnia opiekę nad taką osobą w domu. Opieka dla pacjenta i jego podopiecznego jest bezpłatna.

Zachęcamy do badań. Przypominamy, że Program jest skierowany do osób, które nie mają żadnych objawów. Bo właśnie takie osoby mogą mieć raka jelita grubego. Kiedy dowiadujemy się o chorobie, często jest za późno. Nie zwlekaj. Poddaj się kolonoskopii.

Zainteresowani badaniem kolonoskopii, mogą dzwonić z pytaniami i rejestrować się na nr tel. 12 622 93 51 lub wysłać e-mail: kolonoskopia@zeromski-szpital.pl. Zarejestrować się można także osobiście: os. Na Skarpie 66, 31-913 Kraków.

Szczegóły: www.zeromski-szpital.pl.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także