Komunikat archiwalny

„Gwiezdne Wojny” w TAURON Arenie Kraków

9 października, w TAURON Arenie Kraków odbędzie się pokaz pierwszego filmu z sagi „Star Wars”. Na ekranie widzowie zobaczą „Nową Nadzieję”, która zapoczątkowała serię „Gwiezdne Wojny”. Muzykę Johna Williamsa  na żywo będzie wykonywać  Praska Orkiestra Symfoniczna.

„Gwiezdne Wojny” w TAURON Arenie Kraków
Fot. TAURON Arena Kraków / materiały prasowe

Od premiery filmu „Star Wars” minęło już ponad 40 lat. W tym czasie obraz stał się kultowym dziełem, prawdziwym przełomem w kinematografii. Ważną częścią filmu stała się także niezapomniana, rozpoznawalna przez wszystkich muzyka Johna Williamsa. W czterech miastach w Polsce (Krakowie, Wrocławiu, Warszawie i Gdańsku) fani będą mieli możliwość obejrzenia dzieła na wielkim ekranie. Ścieżkę dźwiękową wykona Praska Orkiestra Symfoniczna pod batutą Christophera Eliota.

– Jesteśmy szczęśliwi, że polscy fani „Gwiezdnych Wojen” będą mieli możliwość zobaczyć ten legendarny film, po raz pierwszy z muzyką na żywo. Od pierwszych taktów aż do ostatniej nuty, która wyszła spod pióra Johna Williamsa, wiadomo, że chodzi o przełomowe dzieło, które zmieniło postrzeganie muzyki filmowej – powiedział przedstawiciel Disney Channel, właściciel praw do filmu, Grant Watmuff.

Kompozytor John Williams znany jest przede wszystkim dzięki muzyce do wszystkich dziewięciu filmów sagi „Star Wars”. Za część „Nowa Nadzieja”, nakręconą jako pierwszą z serii, w 1977 roku otrzymał Oscara. Za pracę przy innych filmach z serii „Gwiezdne Wojny” zdobył cztery kolejne nominacje do nagrody Akademii.

John Williams ma w swoim dorobku cztery Oscary, siedem nagród Brytyjskiej Akademii Filmowej, dwadzieścia dwie nagrody Grammy. Za swoją pracę był pięćdziesięciokrotnie nominowany do Oscara, co uczyniło go najczęściej nominowanym, żyjącym człowiekiem. Jest na drugim miejscu najczęściej nominowanych ludzi na świecie, tuż za Waltem Disneyem. W 2005 roku jego muzyka do filmu „Gwiezdne Wojny: Nowa Nadzieja”, została uznana przez Amerykański Instytut Filmowy za najlepszą muzykę wszech czasów. Williams  napisał również muzykę do  dziewięciu innych filmów, które należą do dwudziestu najbardziej dochodowych filmów w historii.

Bilety dostępne są za pośrednictwem strony: Eventim.pl

 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także