Komunikat archiwalny

Fantastyczny Kraków. Literatura w mieście i miasto w literaturze

Przejazd literackim tramwajem, spotkania z autorami książek, warsztaty oraz konkursy z nagrodami – to tylko część atrakcji przygotowanych dla czytelników przez Bibliotekę Kraków i Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w ramach projektu „Fantastyczny Kraków. Literatura w mieście i miasto w literaturze”.

Fantastyczny Kraków. Literatura w mieście i miasto w literaturze
Fot. pixabay

W poniedziałek i wtorek, 7 i 8 maja, czytelnicy Biblioteki Kraków mieli okazję przejechać się Literackim Tramwajem, w którym artyści i miłośnicy książek przenieśli się w świat krakowskich legend i baśni. Zajęcia animacyjne poprowadzili aktorzy Teatru Otwartego, amatorzy fotografii mieli szansę wziąć udział w konkursie fotograficznym „Zaczytana Małopolska”, a rysownicy – w konkursie na małą formę komiksową „Tajemnicza Małopolska”.

W maju, w ramach akcji „Fantastyczny Kraków”, w obu bibliotekach gościć będą: Olga Tokarczuk, Michał Rusinek, Barbara Kosmowska, Roksana Jędrzejewska-Wróbel oraz Arlena Witt, a w czerwcu Katarzyna Bonda. W ramach projektu odbędą się również warsztaty zaplanowane w Bibliotece Kraków i WBP w Krakowie, Muzeum Etnograficznym oraz Muzeum Historycznym Miasta Krakowa. Swoich fanów ma także coroczna Noc Bibliotek.

Projekt Fantastyczny Kraków” przewiduje też zakup książek, czytników, gier planszowych i audiobooków, dzięki któremu biblioteki publiczne w Krakowie znacząco poszerzą swoje kolekcje.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Jacek Majchrowski – Prezydent Miasta Krakowa i Jacek Krupa – Marszałek Województwa Małopolskiego.

Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny. Więcej informacji na stronie Biblioteki Kraków.

Pokaż metkę
Autor: IGA CHYLICKA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA