Komunikat archiwalny

„Rowerowy maj” – raport z trzeciego dnia rywalizacji

Trwa trzeci dzień rywalizacji w ramach akcji „Rowerowy maj”, która ma zachęcić dzieci, rodziców i nauczycieli do przemieszczania się po mieście za pomocą rowerów, hulajnóg czy deskorolek. W środę rowerowy reporter zawitał do trzech kolejnych szkół.

„Rowerowy maj” – raport z trzeciego dnia rywalizacji
Fot. Urząd Miasta Krakowa

Przed Szkołą Podstawową nr 151 przy ul. Lipińskiego poranna krzątanina i wypełniające się miejsca do parkowania rowerów i hulajnóg. Teren przed szkołą ogrodzony, „kamera obserwuje” więc śmiało można zostawić swój pojazd i udać się na lekcje.

Również w SP 61 przy ul Popławskiego przez godziną 8 rowery zaczęły nadjeżdżać ze wszystkich możliwych strony. Po chwili wypełniły się stojaki oraz płotki ogradzające Pomnik Obywateli Prokocimia.

Prawdziwy rowerowy szał zobaczyliśmy dziś pod szkołą SP 47 przy ul. Myśliwskiej. Trudno zliczyć wszystkie jednoślady, które zaparkowały przed szkołą. Brawo! Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Przypominamy przy okazji o zasadach „Rowerowego maja”. Tylko aktywne podróże są punktowane (rower, hulajnoga, rolki, wrotki, deskorolka). Na pewno nic takiego się nie zdarza, ale pamiętajmy, że np. podwiezienie samochodem dziecka wyposażonego w hulajnogę pod drzwi szkoły nie jest aktywną podróżą.

W klasyfikacji nastąpiła zmiana lidera. Po dwóch dniach prowadzi szkoła SP 62 z ul. Ćwikłowej. Pogoda dopisuje, zachęcamy wszystkich do dojeżdżania do szkół (i nie tylko) rowerami.

Tagi: dzieci, rowery

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA