Komunikat archiwalny

Jacek Majchrowski: Będę ubiegał się po raz kolejny o stanowisko prezydenta miasta Krakowa

Na konferencji prasowej prezydent Jacek Majchrowski poinformował, że po ogłoszeniu przez premiera wyborów samorządowych, zgłosi swoją kandydaturę na stanowisko prezydenta Krakowa.

Jacek Majchrowski: Będę ubiegał się po raz kolejny o stanowisko prezydenta miasta Krakowa
Fot. Wiesław Majka / krakow.pl

Prezydent Jacek Majchrowski powiedział:

„Szanowni Państwo!

Zgodnie z moimi wcześniejszymi zapowiedziami, jak zawsze przed wyborami zamówiłem sondaż. Robi to zawsze ta sama pracownia sondażowa, której całkowicie ufam, ponieważ wskazane przez nią wyniki potwierdziły się już kilkukrotnie w wyborach. Z sondażu wynika, że dziś zagłosowałoby na mnie 46 proc. krakowian. Również, jak zawsze przed podjęciem decyzji o kandydowaniu, wykonałem wszystkie badania lekarskie – lekarze zapewnili mnie, że jestem zdrowy i mogę spokojnie walczyć o kolejną kadencję.

Mam też świadomość poparcia wielu krakowskich środowisk. Tych politycznych reprezentowanych przez opozycyjne partie – PO, PSL, Nowoczesną, SLD, ale co dla mnie jest ważniejsze – poparcie płynące z różnych krakowskich kręgów naukowych, przedsiębiorców, kupców i wielu innych. Szczególnie cieszą mnie głosy poparcia mieszkańców Krakowa, z którymi spotykam się na ulicach i przy okazji różnych uroczystości.

Przed podjęciem decyzji o kandydowaniu przeglądnąłem mój program wyborczy. Oceniam jego realizację – wbrew nieżyczliwym głosom – bardzo wysoko, bo na ponad 90 proc. Z większości inwestycji i przedsięwzięć już krakowianie korzystają na co dzień, niektórych realizacja jest bardzo mocno zaawansowana i z pewnością zostaną dokończone.

Oddałem Krakowowi wszystko co mogłem; dziś to zupełnie inne miasto niż w chwili gdy po raz pierwszy obejmowałem urząd prezydenta. Mieszkamy w nowoczesnej metropolii, przyjaznej, otwartej, w której chcą żyć i pracować młodzi ludzie. Wiem na pewno, że te pozytywne zmiany widzą mieszkańcy, i chcę wierzyć, że widzą je także moi samorządowi i polityczni oponenci.

Dzięki krakowianom, którzy towarzyszą mi od 16 lat w tej samorządowej drodze, dzięki ich pasji i zaangażowaniu możliwy był taki dynamiczny rozwój miasta. Kraków potrzebuje dalej takiej pasji, by kontynuować te kierunki rozwoju i nie zaprzepaścić wszystkiego, czego wspólnie z mieszkańcami dokonaliśmy, a jednocześnie realizować kolejne elementy wielkomiejskiej układanki, bo pomysłów na Kraków przecież nie brakuje.

Dziś chcę Wam wszystkim moi drodzy mieszkańcy podziękować za zaufanie, którym mnie obdarzyliście, a przede wszystkim za to, że wspólnie na co dzień tworzymy najpiękniejsze miasto w Polsce.

Jestem samorządowcem. Zdaję sobie z tego sprawę, że dzisiejsza polityka nie sprzyja samorządności. Samorząd staje się narzędziem w rękach polityków. Przestaje być samorządny, a staje się coraz bardziej scentralizowany. To na nas zrzuca się niewdzięczne zadania, jak np. reforma edukacji. A zapomina, że podstawowym celem samorządowca jest służba mieszkańcom, a nie polityce.

Dziękując za wszystkie głosy wsparcia, za wszystkie dowody sympatii i zaufania dla mnie jako dobrego gospodarza (ale i te, którzy wyrażają się krytycznie) informuję, że w momencie ogłoszenia oficjalnej kampanii wyborczej będę ubiegał się po raz kolejny o stanowisko prezydenta miasta Krakowa.

Bycie Prezydentem Krakowa to odpowiedzialność za miasto, które tworzymy i za jego mieszkańców. Nie po to czterokrotnie ślubowałem słowami „powierzonego mi urzędu sprawować tylko dla pomyślności mieszkańców miasta”, by teraz pozwolić na ich zmarnowanie.”

 

 

 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA