Komunikat archiwalny

Juwenalia, czyli miasto należy do studentów

Krakowscy studenci już wyciągnęli z szafy barwne przebrania. W piątek, 18 maja na placu Szczepańskim Katarzyna Król - Zastępca Prezydenta Krakowa ds. Edukacji i Sportu przekazała studentom klucze do miasta. Krakowskie Juwenalia potrwają do niedzieli, 20 maja.

Juwenalia, czyli miasto należy do studentów
Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Juwenaliowy tydzień rozpoczął się w poniedziałek, 14 maja, od wieczoru komedii improwizowanej w Klubie Studio na ul. Budryka 4. We wtorek, 15 maja, poznaliśmy Najmilszą Studentkę i SuperStudenta Krakowa. O te zaszczytne tytuły walczyli reprezentanci krakowskich uczelni. W tym dniu nie zabrakło juwenaliowego stand-up, zadbał o niego Kacper Ruciński i Grzegorz Dolniak. Strefę Plaża otworzył Sławomir. Na scenie pojawił się również DJ Antybiotyk.

We wtorek, 15 maja, plaża na AGH była pełna rapowej energii. Na scenie pojawili się wykonawcy reprezentujący polski hip-hop: Planbe, Rasmentalism i Paluch. W czwartek, 17 maja, przed klubem Żaczek spotkali się „juwenaliowi niepokorni”: Fisz, Emade, Tworzywo, The Dumplings, Daniel Spaleniak, Mongooz and the Magnets, Ragnar Ólafsson. Tego samego dnia gorąco było w Klubie Studio, a to za sprawą Braci Figo Fagot.

W czwartek studenci spotkali się na „Wielkim juwenaliowym koncercie na polu”. Na scenie plenerowej Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UJ wystąpili: Organek, Miuosh, Happysad i Monika Brodka. W tym dniu rapowo było w klubie Żaczek. Wystąpili tam Quebonafide, Kękę, Zeus i Wysoki lot. Studenci spragnieni wakacyjnego klimatu, mieli okazje poczuć letni klimat. Na scenie wystąpią DJ Namteh Show, DJ Bueno Clinic i DJ Benny G.

OTO FOTOKRONIKA MIASTA KRAKOWA

juwenalia 2018

W piątek, 18 maja, jeden z najbardziej oczekiwanych momentów studenckiego święta. Żacy wszystkich krakowskich uczelni połączyli się i przeszli ulicami Krakowa w barwnym korowodzie na plac Szczepański. To tutaj ich reprezentanci, czyli Najmilsza Studentka i SuperStudent, otrzymali klucze do miasta od Katarzyny Król – Zastępcy Prezydenta Krakowa ds. Edukacji i Sportu i przejęli władzę w Krakowie.

W tym dniu scena przed kubem Żaczek była rockowa. Wystąpili na niej Strachy na lachy, Koniec świata i Daria Zawiałow. Za mało rocka? Na scenie Plaża wystąpili Lao Che, Cyrk Deriglasoff, #Wesele Studenckie, Route 66 i DJ Antybiotyk. Sobotni wieczór można natomiast spędzić przy muzyce Nocnego kochanka i zespołu Lej mi pół.

Ostatni dzień Juwenaliów zapowiada się również ciekawie. W niedzielę, 20 maja, w klubie Żaczek wystąpi Łukasz "Lotek" Lodkowski i goście. Na tych, którzy wolą muzyczne pożegnania, czeka scena przed klubem Żaczek. Pojawią się na niej znani i lubiani m.in. Enej, Łąki Łan, Cloud Trips i Natty Dead.
 

Pokaż metkę
Autor: IGA CHYLICKA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także