Komunikat archiwalny

Gospel na Skałce

Już w niedzielę, 27 maja o godz. 15.00 przy klasztorze Ojców Paulinów w Krakowie rozlegną się dźwięki Gospel na Skałce. Członkowie miejscowych chórów gospel wystąpią podczas wspólnego koncertu wieńczącego trzydniowe warsztaty prowadzone przez specjalnie zaproszonych instruktorów – Colina Williamsa i Mateusza Pitalę. Wstęp wolny.

Gospel na Skałce
Fot. gospelcity.pl

Na jednej scenie zaśpiewają członkowie aż 16 chórów z Krakowa i okolic (są to: Angeli, Chór Gospel Alwernia, Chór Camino, Kraków Gospel Choir, DeocentriCity, Chór Grodzka Gospel, Chór Gospel Mszana Dolna, Joyful Voice, Saltrom Gospel Choir, Chór GospelSenior, Faceci w Czerni, Mistral Gospel Choir, Gospel Voice, Soul’n’Voices, Tarnowski Chór Gos.PL oraz Młodzieżowy Chór Gospel).

Gospel na Skałce to koncert finałowy warsztatów muzyki gospel pod tytułem Gospel City – warsztatów, których odbiorcami są chóry gospel działające na terenie Krakowa i okolic. W tym roku odbędzie się 5. edycja, a o ich poprowadzenie poproszeni zostali Colin Williams, wokalista i dyrygent z Wielkiej Brytanii, i Mateusz Pitala, krakowski kompozytor i aranżer. Warsztaty odbywają się od piątkowego wieczoru 25 maja do niedzielnego popołudnia. Kończą się otwartym koncertem na Ołtarzu Trzech Tysiącleci na dziedzińcu OO. Paulinów na Skałce w Krakowie (ul. Skałeczna 15). Koncert gromadzi całe rodziny, seniorów, młodzież a nawet turystów.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Gospel we współpracy z Ośrodkiem Kultury im. C. K. Norwida.

Koncert Gospel na Skałce 2018 jest wydarzeniem towarzyszącym festiwalowi 23. Nowohucka Wiosna Muzyczna.

Gospel na Skałce 2018

Tagi: koncert, muzyka

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także