Komunikat archiwalny

Międzynarodowy Festiwal Filmów Ekologicznych

W dniach od 18 do 20 października w Krakowie odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Filmów Ekologicznych. Jego twórcy chcą wykorzystać siłę przekazu filmowego do promowania postaw proekologicznych i idei zrównoważonego rozwoju.

Międzynarodowy Festiwal Filmów Ekologicznych
Fot. materiały prasowe

Organizatorem festiwalu jest Fundacja Green Festival z siedzibą w Śledziejowicach w gminie Wieliczka. Twórcy chcą, żeby trzy dni w października (18–20.10) były świętem kina i ludzi, którym nie są obojętne losy naszej planety. Oprócz przeglądu filmów z całego świata IGFF CRACOW 2018 obejmuje także warsztaty ekologiczne, spotkania edukacyjne, prelekcje i inne działania artystyczne mające na celu poprawę kultury życia zgodnie z „zielonymi” wartościami.

Jak wiadomo, edukacja ekologiczna jest najbardziej skuteczna, gdy rozpoczyna się od najmłodszych lat – wykształcone w dzieciństwie zachowania towarzyszą nam w dorosłym życiu. Konkurs dla uczniów, organizowany w ramach festiwalu, ma nie tylko wyłonić najbardziej oryginalny film promujący ochronę środowiska i ujawnić młode talenty, ale także podnieść świadomość ekologiczną dzieci i dorosłych. Tematów jest co nie miara: jakość powietrza, kurczące się zasoby wody pitnej, rabunkowa gospodarka leśna, góry śmieci, ginące gatunki roślin i zwierząt

Więcej informacji greenfestival.pl.

 

Tagi: ekologia, film

Pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA