Komunikat archiwalny

Zakończył się XXVIII Mityng „KRAK” – padł rekord

12 maja na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie odbył się XXVIII Międzynarodowy Lekkoatletyczny Mityng „KRAK”. Organizatorem imprezy był Szkolny Klub Sportowy KUSY Kraków we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 91 w Krakowie. Impreza została zorganizowana przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Kraków w ramach programu „Mistrzowie w Krakowie”, Rady Rodziców Szkoły Podstawowej Nr 91 i Rady Dzielnicy XVIII.

Zakończył się XXVIII Mityng „KRAK” – padł rekord
Fot. materiały prasowe

Zawody rozpoczęły się od rywalizacji uczniów SP 91 w skoku w dal oraz rzucie piłką palantową w Małym Kraku. Następnie do rywalizacji przystąpili najmłodsi adepci lekkiej atletyki w biegu dzieci na 400 m, a później na tym samym dystansie mogli się sprawdzić rodzice.

W głównej części zawodów wystartowało ok. 300 uczestników z Polski oraz z zagranicy. Kraków gościł 6-osobową reprezentację z Winnicy (Ukraina) oraz 16-osobową ekipę zawodników z Kowna (Litwa). Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach: dziewczęta – 100, 300, 600, 80 ppł, 200 ppł, skok w dal, skok wzwyż, kula, oszczep, 4x100; chłopcy – 100, 300, 600, 110 ppł, 200 ppł, skok w dal, skok wzwyż, kula, oszczep, 4x100.

Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, o czym może świadczyć rekord mityngu na 300 m – 36,30 s, ustanowiony przez Nedasa Talalasa z Kowna. Zawodnicy na miejscach I–III otrzymali medale, na zwycięzców każdej konkurencji czekały nagrody rzeczowe. Klasyfikację medalową mityngu wygrała reprezentacja klubu z Kowna.

Tagi: dzieci, sport

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także