Komunikat archiwalny

Komisja rozpoczyna działanie

Wnioski mieszkańców i określenie terminu składania propozycji do planu pracy – te sprawy były tematem pierwszego posiedzenia Komisji ds. zbadania zmian w związku z realizacją organizacji ruchu w Strefach Płatnego Parkowania, projektu Mobilny Kraków oraz Polityki Transportowej dla miasta Krakowa, prowadzonego przez nowo wybranego przewodniczącego Wojciecha Wojtowicza.

Komisja rozpoczyna działanie
Fot. ZIKiT

Radni określili, że wnioski w sprawie planu pracy będą przyjmowane do piątku 18 maja, a po zapoznaniu się z nimi przewodniczący określi w najbliższym czasie plan działań komisji. Na najbliższym posiedzeniu Komisja zaopiniuje plan pracy. Z wnioskami mogą wystąpić zarówno członkowie Komisji, jak i urzędnicy i mieszkańcy. Ci ostatni już w trakcie trwania posiedzenia zgłosili konieczność przeanalizowania wielu pism, a także faktur. Zarówno w ramach działań Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu, jak i Miejskiej Infrastruktury i innych spółek.

Komitet „Nic o nas bez nas” wnioskuje o to, by sprawdzono dokumentację dotyczącą ograniczenia ruchu wokół Placu Nowego i pomalowania jego części na zielono. Ponad to mieszkańcy chcą otrzymać informacje o budowie Trasy Łagiewnickiej.

Radny Włodzimierz Pietrus zgłosił propozycję, by Komisja obradowała także w okresie wakacyjnym.

Pokaż metkę
Autor: Katarzyna Maleta-Madejska
Osoba publikująca: KATARZYNA MALETA-MADEJSKA
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta i Dzielnic Krakowa
Zobacz także