Komunikat archiwalny

Każdy może pobiec w „Blue League”!

W sobotę, 19 maja, w godz. 11:00–14:00 na stadionie lekkoatletycznym Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego Kraków-Wschód odbył się 18. amatorski mityng lekkoatletyczny „Blue League”. Zawody popularyzują zdrowy i aktywny tryb życia – może w nich pobiec każdy niezależnie od kategorii wiekowej, płci i stopnia zaawansowania.

Każdy może pobiec w „Blue League”!
Fot. materiały prasowe

Zawody zostały rozegrane z podziałem na kobiety i mężczyzn w konkurencjach: biegi na dystansach 100 m, 400 m i 1000 m, skok w dal, skok wzwyż oraz pchnięcie kulą. Dodatkowo przeprowadzony został test Coopera (próba wytrzymałości organizmu, polegająca na 12-minutowym nieprzerwanym biegu).

Impreza dała możliwość sprawdzenia się na krótkim, średnim i długim dystansie na bieżni lekkoatletycznej oraz w konkurencjach technicznych. Ma promować zdrowy tryb życia wśród mieszkańców Krakowa i aglomeracji krakowskiej, upowszechniać bieganie i fitness jako najprostsze formy aktywności sportowej. Udział w zawodach był bezpłatny – wystarczy się zarejestrować przez formularz dostępny tutaj.

Więcej informacji na stronie wydarzenia na Facebooku.

Pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także