Komunikat archiwalny

Ekstremalne (i nie tylko) sporty w Nowej Hucie

Centrum Rozwoju Com-Com Zone w Nowej Hucie to jeden z największych i najnowocześniejszych  kompleksów sportowo-rekreacyjnych w Małopolsce. Na 6 tys. metrów kwadratowych znajdują się: pływalnia, hala sportowa, siłownia, centrum wspinaczkowe, 4 sale treningowe, 3 trawiaste boiska piłkarskie i 2 ze sztuczną murawą – w tym jedno zadaszane balonem i ogrzewane w sezonie zimowym, a także sauna, restauracja i amfiteatr. Z wizytą udali się tam radni z Komisji Sportu i Kultury Fizycznej.

Ekstremalne (i nie tylko) sporty w Nowej Hucie
Fot. Magiczny Kraków

Radni zwiedzili obiekt, a także wysłuchali prezentacji na temat inicjatywy zlokalizowania w Nowej Hucie kompleksu umożliwiającego naukę pokonywania przeszkód, wykorzystywanych podczas biegów z przeszkodami.

Prezentację prowadzili przedstawiciel grupy BeFit24Team oraz organizator „Barbarian Race”, ekstremalnego biegu z przeszkodami - dyscypliny, która cieszy się w Polsce i na świecie coraz większą popularnością. Opowiadali o tym ile osób liczy grupa, jakie zawody dokładnie organizuje oraz dla kogo przeprowadza treningi i zajęcia. Grupa BeFit24Team chciałaby stworzyć tor z przeszkodami na obiektach Com Com Zone, na którym byłoby możliwe regularne trenowanie i poprosiła radnych o wsparcie. Koszt takiego toru, a o dokładne wyliczenia pytał radny Stanisław Rachwał, który przyznał się, że jest fanem sportów ekstremalnych, to ok. 80 tys. złotych. Niestety radni – z powodu braku kworum – nie mogli podjąć żadnych formalnych wniosków, ale zapowiedzieli że przygotują wniosek z prośbą o dofinansowanie na kolejne posiedzenie komisji.

Pokaż metkę
Autor: Błażej Siekierka
Osoba publikująca: KATARZYNA MALETA-MADEJSKA
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta i Dzielnic Krakowa
Zobacz także