Komunikat archiwalny

Zobacz, jak ZIKiT porusza Kraków

Od poniedziałku, 4 czerwca w Urzędzie Miasta Krakowa na pl. Wszystkich Świętych 3-4 prezentowana jest wystawa fotograficzna „Dla Ciebie poruszamy Kraków!”. Ekspozycję, którą przygotował Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu, można oglądać w holu kamiennym do 15 czerwca.

Zobacz, jak ZIKiT porusza Kraków
Fot. ZIKiT

Do podstawowej działalności ZIKiT należy organizowanie, nadzorowanie i prowadzenie wszystkich spraw związanych z gospodarką komunalną oraz transportem. Oznacza to, że jednostka przeprowadza kompleksowe konserwacje pomników; dba o iluminację ważnych zabytków; zapewnia prawidłowe działanie fontann; dba o właściwą prezencję rzeźb; odpowiedzialna jest oświetlenie mostów, chodników i ulic.

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu odpowiedzialny jest za bieżące utrzymanie dróg i chodników, prowadzi szereg inwestycji służących poprawie infrastruktury drogowej. Priorytetem jest nowoczesna, dostosowana do osób niepełnosprawnych budowa linii Krakowskiego Szybkiego Tramwaju.

Jednostka prowadzi działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. W związku z tym rozbudowuje sieć dróg dla rowerów, wprowadza takie udogodnienia jak możliwość „jazdy pod prąd”. Organizuje ruch na ulicach tak, aby poruszanie się po nich było bezpieczne.

ZIKiT uruchomił nowoczesny system wypożyczalni rowerów – Wavelo. Prowadzi „Akademię Mobilności ZIKiT”, którą kieruje do uczniów oraz studentów.

 

Pokaż metkę
Autor: KAMIL POPIELA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także