Komunikat archiwalny

Mistrzostwa Polski „Sprawni razem”, czyli lekkoatletyka bez barier

9 i 10 czerwca na stadionie AWF Kraków trwają 25. Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce „Sprawni razem”. Biorą w nich udział lekkoatleci z niepełnosprawnością intelektualną – uczniowie i absolwenci szkół specjalnych. Planowany jest start około 200 zawodników. Projekt współfinansuje Gmina Miejska Kraków.

Mistrzostwa Polski „Sprawni razem”, czyli lekkoatletyka bez barier
Fot. pixabay.com

Do Krakowa przyjechali uczestnicy z 14 województw. Przewidziano dwie kategorie wiekowe: do lat 16 i powyżej 16 lat oraz oddzielną rywalizację dla zawodników z Zespołem Downa. Konkurencje to: biegi, skok w dal, skok wzwyż, pchnięcie kulą, rzut dyskiem i rzut oszczepem.

Przedsięwzięcie ma zasięg ogólnopolski. Nad sprawnym przeprowadzeniem zawodów czuwa Małopolski Związek Lekkiej Atletyki. Organizacja mistrzostw jest realizacją zapisów uchwały Rady Miasta Krakowa, którą przyjęto Program Rozwoju Sportu w Krakowie na lata 2016–2019. Położono w nim nacisk na wsparcie integracji osób niepełnosprawnych przez aktywność sportową, wykorzystanie sportu jako elementu rehabilitacji społecznej i leczniczej dzieci i młodzieży niepełnosprawnej, pobudzenie aktywności fizycznej mieszkańców Krakowa, w tym osób niepełnosprawnych w każdej grupie wiekowej, oraz rozwój sportów osób niepełnosprawnych.

Organizatorem mistrzostw jest Małopolskie Stowarzyszenie Społeczno-Sportowe „SPRAWNI-RAZEM”.

plakat

Pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także