Komunikat archiwalny

Prace na ul. Dobrego Pasterza do końca miesiąca

Do końca miesiąca potrwają prace nad przepustem potoku pod ul. Dobrego Pasterza. W czasie prac związanych z przebudową przepustu wykonawca natrafił na dobrze zachowane betonowe przyczółki mostu, będące częścią starego drewnianego obiektu, który służył mieszkańcom Prądnika Czerwonego już w latach 50. Teraz odkryta część przeprawy jest zabezpieczana i usuwana z przebudowywanego koryta.

Prace na ul. Dobrego Pasterza do końca miesiąca
Fot. ZIKiT

Modernizowany przepust nad Sudołem Dominikańskim niebawem będzie miał dwukrotnie większy przekrój, co zapewni bezpieczeństwo przeciwpowodziowe mieszkańcom Prądnika Czerwonego.

I mimo tego, że przepust nie jest jeszcze gotowy, to podczas sobotniej nawałnicy, która przeszła nad Krakowem zdał egzamin. W czasie gdy poziom rzeki się podniósł, woda nie wyszła z brzegów i nie zalała okolicznych posesji, jak to często zdarzało się przy starym, dużo mniejszym przepuście.

W ciągu ul. Dobrego Pasterza na odcinku od ul. Majora do ul. Naczelnej obowiązuje tymczasowa organizacja ruchu polegającą na miejscowym zamknięciu jezdni. Zmiany dotyczą również kursowania komunikacji autobusowej na liniach 139, 184 i 484.

Pokaż metkę
Autor: KAMIL POPIELA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także