Komunikat archiwalny

Scena międzynarodowa i alternatywna - kolejne atrakcje Wianków

W sobotę, 23 czerwca cały Kraków będzie tańczyć i śpiewać. Do ogłoszonych już scen i imprez dochodzą kolejne. Scena Międzynarodowa stanie na ulicy Stolarskiej, której tradycyjne święto doskonale wpisuje się w ideę Wianków. Scena Alternatywna będzie natomiast zlokalizowana w sercu Kazimierza – na Placu Nowym.

Scena międzynarodowa i alternatywna - kolejne atrakcje Wianków
Fot. materiały prasowe / KBF

Scena Międzynarodowa to wspólna propozycja Konsulatów Generalnych Stanów Zjednoczonych Ameryki, Republiki Federalnej Niemiec, Republiki Francuskiej, Miasta Kraków i Krakowskiego Biura Festiwalowego. Za sprawą artystów i programu będzie można przy niej poczuć klimat krajów, których konsulaty mieszczą się przy ulicy Stolarskiej.

Konsulat Niemiecki we współpracy z Instytutem Goethego zaprosił do Krakowa Das Paradies, czyli Floriana Sieversa. To muzyk ceniony i zapraszany jako support takich uznanych zespołów jak Moritz Krämer, Kettcar czy Element of Crime. Jego projekt Das Paradies to alternatywny pop z dobrymi tekstami, który z pewnością rozgrzeje publiczność.

Stan Breckienridge Trio to zespół pod kierownictwem charyzmatycznego, porywającego, uwodzącego publiczność swym czarem lidera, który został zaproszony przez Konsulat Amerykański. Artysta, wykładający na Kalifornijskim Uniwersytecie Stanowym w Fullerton, z zespołem zaprezentują własne utwory, wielkie światowe przeboje i standardy jazzowe. Ze Stanów Zjednoczonych przyjedzie także formacja Our Band. Tworzy ją para artystów  Sasha Papernik i Justin Poindexter, którzy kontynuują najlepsze tradycje duetów takich jak Johnny Cash i June Carter. Odnieśli sukcesy występując przed publicznością tak uznanych scen jak: Carnegie Hall, Lincoln Center czy Smithsonian Museum of American Art. Nieopodal Konsulatu USA stanie też strefa lotnictwa, a w niej dwa symulatory lotów.

Konsulat Francuski wraz z Instytutem Francuskim przypomną dlaczego kochamy piosenkę francuską. Laureaci Krakowskiego Młodzieżowego Festiwalu Piosenki Francuskiej, który od 14 lat przyciąga młodych miłośników pieśni kraju nad Loarą, zaprezentują to co w francuskiej muzyce najlepsze – wzruszające melodie i piękne teksty, które cieszą nie tylko osoby mówiące językiem Moliera.

Scena Alternatywna powstała we współpracy z Klubem Alchemii i Kolektywem Kolory. W tym roku alternatywa wybrzmi z nieoczywistych miejsc. Z okien na placu Nowym zagrają Maniucha i Ksawery, czyli duet, który w autorski sposób łączy jazzową improwizację z ginącymi pieśniami ukraińskiego polesia, ponadto zagra tam międzynarodowej słaby trębacz, improwizator, kompozytor Artur Majewski. Na scenie usytuowanej na placu Nowym zagra Veda Sound, muzycy związani z warszawską wytwórnią Lado ABC, którzy zabiorą publiczność w transcendentalną podróż gdzieś pomiędzy Walimem, a Jaipurem. Oprócz nich dla publiczności na Placu Wolnica wystąpi zespół grający jedyne w swoim rodzaju połączenie brzmień gitarowo-elektronicznych z transowymi rytmami – Alameda 5.

Wszystkie wydarzenia w ramach Wianków – Święta Muzyki są bezpłatne i otwarte. Już niebawem kolejne informacje. Warto śledzić Wianki.Krakow.pl oraz Facebook.com/Wianki

Na Wianki – Święto Muzyki zapraszają organizatorzy – Miasto Kraków i Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Tagi: muzyka, koncert

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także